Samsung telefon formatta "rebooting" kısmında kaldı

bstxn

Hectopat
Normalde 1-2 saniye süren bu kısımda kaldı telefon. Dün de telefonun ayarlarından fabrika ayarlarına döndürmeye çalıştım, açılırken sonra Samsung yazısında kalmıştı telefon, 4 saat bekledikten sonra kapatıp açtım mecbur, format atılmamıştı. Yine aynı sıkıntı muhtemelen ama sorun nerede anlamadım.

1711193662731.png

Normalde 1-2 saniye süren bu kısımda kaldı telefon. Dün de telefonun ayarlarından fabrika ayarlarına döndürmeye çalıştım, açılırken sonra Samsung yazısında kalmıştı telefon, 4 saat bekledikten sonra kapatıp açtım mecbur, format atılmamıştı. Yine aynı sıkıntı muhtemelen ama sorun nerede anlamadım.

Eki Görüntüle 2148247

Telefonu kapatın açarken ses kısma + Power tuşlarına basın sonra telefonu bilgisayara bağlayın çıkan menüde ses arttırma tuşuna tıklayıp download moduna girin oradan cihazınızın Firmware'ini bularak Odin'le flashlayın.

Telefonu kapatın açarken ses kısma + Power tuşlarına basın sonra telefonu bilgisayara bağlayın çıkan menüde ses arttırma tuşuna tıklayıp download moduna girin oradan cihazınızın Firmware'ini bularak Odin'le flashlayın.
Rehber videosu var mı acaba? Kusura bakmayın çok bilgim yok bu konularda.

Rehber videosu var mı acaba? Kusura bakmayın çok bilgim yok bu konularda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşe yararsa geri dönüş yapmayı unutmayın.

Büyük ihtimalle cihazın içindeki ROM yani yazılım silinmiş bu yöntemle geri yükleyebilirsiniz.
O rebooting kısmından ses açma + powera basarak çıktım. Bir daha reboot dedim yine takıldı yine aynı şekil çıktım bu sefer samsung yazısı geldi yine takıldı, bir daha aynısını yaptım bir anda telefon format sonrası kurulum ekranı geldi anlamadım. Bir sorun teşkil eder mi yoksa bi şekil formatı atabilmiş olup devam edeyim mi kullanmaya telefonu?

O rebooting kısmından ses açma + powera basarak çıktım. Bir daha reboot dedim yine takıldı yine aynı şekil çıktım bu sefer Samsung yazısı geldi yine takıldı, bir daha aynısını yaptım bir anda telefon format sonrası kurulum ekranı geldi anlamadım. Bir sorun teşkil eder mi yoksa bir şekil formatı atabilmiş olup devam edeyim mi kullanmaya telefonu?

Tekrar aynı sorun olursa stock ROM yüklemeniz sağlıklı olur benim telefonumda boot ekranında kaldı stock ROM yükleyip düzelttim.

Force reboot yapıp çıkabilirsiniz. Basebandınıza uygun stok ROM'u Odin ile flashlayarak en temiz formatlama işlemini yapmış olursunuz.

Tekrar aynı sorun olursa stock ROM yüklemeniz sağlıklı olur benim telefonumda boot ekranında kaldı stock ROM yükleyip düzelttim.
* tekrar format attım bu sefer sorunsuz rebootlandi, heralde verilerin silinmesi zaman aldı önceki denememde. teşekkürler yardımınız için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı