Samsung telefonlarda Otomatik Optimizasyon açılmalı mı?

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Öncelikle Merhabalar tüm yazdıklarımı okursanız sevinirim. Öyle ayarlarda gezerken bir ayar gördüm telefonu yeniden başlatıyormuş biz kullanmadığımız zamanlarda. Bu açılmalı mı? Yeniden başlatması hoşuma gitmedi çünkü yok onun bunun kilidini aç falan biraz uğraştırıyor ve kilidi açmayı unutursam yeniden başladığını görmezsem gelen aramaların isimleri gözükmüyormuş. Bende hiç bir numarayı ezbere bilmediğimden beni çok fazla uğraştıracağını hissediyorum. Ama son gelen Android 13 ONE IU 0.5 güncellemesi ile 4 GB ramden 2,9 GB sini kullanıyor telefon bazen kafayı yiyebiliyor. Sürekli belleği temizle yapıp biraz düşürüyorum kapladığı alanı ama bunu yapamam. Yani gerçekten de çok kararsız kaldım açsam mı açmasam mı?

Telefon: Samsung Galaxy A13 (Helio G80) 128 GB

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230128_121840_Device care.jpg
    Screenshot_20230128_121840_Device care.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 73
Android 13 geldiğinden beri açık bende fakat hiç yeniden başlattığını görmedim. Hangi durumlarda yeniden başlatıyor onu bile bilmiyorum. Aç bir kerelik yeniden başlattığı zaman istemezsen kapatırsın.

Ben de sizin gibi Samsung A13 telefonu kullanıyorum. Ben de hiç mi hiç otomatik optimizasyonu yaptığını görmedim. Geçenlerde telefonu sıfırladım yine yapmadı. Artık ben özelliği kapatmayı düşünüyorum. Sizce ben haklıyım mıyım yoksa haksız mıyım?

Ben de sizin gibi Samsung A13 telefonu kullanıyorum. Ben de hiç mi hiç otomatik optimizasyonu yaptığını görmedim. Geçenlerde telefonu sıfırladım yine yapmadı. Artık ben özelliği kapatmayı düşünüyorum. Sizce ben haklıyım mıyım yoksa haksız mıyım?
Telefonun depolaması çok zora girdiğinde devreye giriyor sanırım.

Geri
Yukarı