Samsung telefonları nasıl üretiliyor?

Makaleler
15
Daha fazla  
İçeriden aldığım gizli bir bilgidir fazla yayılmazsa sevinirim. Mühendisler toplantı salonunda toplanıyor ve ortaya da tombala gibi özellik içeren kutular koyuluyor. Mühendisler kutuyu karıştırıp bir kağıt seçip açıyorlar ve arada geçen muhabbet bu şekilde:

-Abi bana 6.7 inç ekran çıktı.
-Bende de 5000 Mah batarya çıktı bu sefer aga.
-Şanslı günündeyim 50 MP kamera çektim ben de.
-Ee işlemci ne çıktı olum söylesenize?
-Exynos 1280 çıktı valla kral.
-İsmini ne yapalım?
-(içeriden karşıt bir ses) abi tüm özellikler M33'le aynı çıktı bence tekrar çekelim.
-Nasıl aynı çıktı olum onun ekranı 6.6 inç bu 6.7 inç işte daha nasıl bir fark bekliyorsun?
-Haklısın abi.
-Ha şöyle yola gel. O yüzden bunun ismini m33s yapıyoruz, toplantı bitmiştir. Yarın tekrar görüşmek üzere..

1650399219062.png

İçeriden aldığım gizli bir bilgidir fazla yayılmazsa sevinirim. Mühendisler toplantı salonunda toplanıyor ve ortaya da tombala gibi özellik içeren kutular koyuluyor. Mühendisler kutuyu karıştırıp bir kağıt seçip açıyorlar ve arada geçen muhabbet bu şekilde:

-Abi bana 6.7 inç ekran çıktı.
-Bende de 5000 mAh batarya çıktı bu sefer aga.
-Şanslı günündeyim 50 MP kamera çektim ben de.
-Ee işlemci ne çıktı olum söylesenize?
-Exynos 1280 çıktı vallahi kral.
-İsmini ne yapalım?
-(İçeriden karşıt bir ses) abi tüm özellikler M33'le aynı çıktı bence tekrar çekelim.
-Nasıl aynı çıktı olum onun ekranı 6.6 inç bu 6.7 inç işte daha nasıl bir fark bekliyorsun?
-Haklısın abi.
-Ha şöyle yola gel. O yüzden bunun ismini M33s yapıyoruz, toplantı bitmiştir. Yarın tekrar görüşmek üzere.

Eki Görüntüle 1365197

Yayılmasın diyerek foruma yazmanda ilginç olmuş.
Ama dediğin doğru Samsung aynen bu politikayı izliyor.

Ben cidden her dakika model üreten markaları anlamıyorum. Xiaomi de bunlardan biri mesela, POCO'su ayrı Redmi'si ayrı Lite'ı Pro'su Ultra'sı cartı curtu. Yapsana abicim 3 tane model, biri serinin giriş seviyesi, biri orta seviyesi, biri de amiral gemisi işte. Hayır model sayısı arttıkça yazılımların stabilizasyonu, donanımın kalite kontrolü de azalıyor gittikçe tüm üreticiler için geçerli bu durum.

Ben cidden her dakika model üreten markaları anlamıyorum. Xiaomi de bunlardan biri mesela, POCO'su ayrı Redmi'si ayrı Lite'ı Pro'su Ultra'sı cartı curtu. Yapsana abicim 3 tane model, biri serinin giriş seviyesi, biri orta seviyesi, biri de amiral gemisi işte. Hayır model sayısı arttıkça yazılımların stabilizasyonu, donanımın kalite kontrolü de azalıyor gittikçe tüm üreticiler için geçerli bu durum.
Samsung en azından One UI arayüzünden kurtarıyor. Xiaomi'nin MIUI'ı rezalet hocam gerçekten.

Samsung bazı telefon modelleri yani seri üretim yaptığı modeller.

1-2 yıl sonra patates oluyor. 2 sene önce aldık akrabama 1 senede telefon yaşayan ölü oldu. Benim iPhone 6S'i 2015'ten 2021 yazına kadar kullandım. Hala kasmıyor.

Samsung en azından One UI arayüzünden kurtarıyor. Xiaomi'nin MIUI'ı rezalet hocam gerçekten.
One UI iyi diyen Samsung telefon kullanmamıştır, rezalettir. 2 senedir amiral gemisi Samsung cihaz kullanıyorum.

Android tarafındaki en iyi arayüz diye biliyorum. Xiaomi model bir telefon kullandınmı? MIUI emin ol daha beter hocam.
Telefonda direkt ana menü yok, ne indirirsen ana ekrana geliyor widgetlar ve uygulamalar iç içe leş bir görüntü çıkıyor. Sonradan getirdilerse bilemiyorum ama ben arkadaşın telefonuna baktığımda yoktu.

Android tarafındaki en iyi arayüz diye biliyorum. Xiaomi model bir telefon kullandınmı? MIUI emin ol daha beter hocam.
Arkadaşlarım kullanıyor, çokça elime alıp kullanmışımdır. Hem alt seviye hem orta seviye. Yağ gibi akıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı