Samsung TV internet bağlantısı

Hiken

Hectopat
Selamlar,
Bizde Samsung marka bir televizyon var. Bu televizyon internete Wi-Fi üzerinden bağlanamıyor olup LAN kablosu ile internete bağlanabilmekte. LAN kablosunu televizyona çekemediğim için Wi-Fi bağlantısı yapabilmek için Wi-Fi adaptörü benzeri bir cihaz arıyorum ancak benim işimi çözecek cihazın ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Bu linkte bıraktığım cihaz benim işimi görüyor mu? Wi-Fi bağlantısını kendisi alıp televizyonda internet bağlantısı olmasa da telefon ya da bilgisayar üzerindeki görüntüyü alıp televizyona verebiliyor mu?
Televizyondan Netflix ve YouTube kullanmak istiyorum, uygulamalar televizyonda yüklü sadece internet bağlantısı işini çözmem gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sevgiler.

Bahsettiğim cihaz: Chromecast TV Görüntü ve Ses Aktarım 4K HDMI Wifi Kablosu Adaptör Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Televizyonun modeli nedir ve ekstra TV'ye Wi-Fi adaptöru sanmıyorum çalışacağını ama çünkü Driver falan TV desteklemeyebilir. Bahsettiğiniz cihaz ise TV Box gibi ama minik, bildiğim kadarı ile kendi arayüzü bulunmakta ve gayet memnun olanlar vardı. Ekran yansıtma, YouTube, Netflix vb.

Son düzenleme:
Bu tip aletlerle telefonu yansıtabilirsiniz.
Telefonu yansıtmak yerine harici bir cihazla televizyona Wİ-Fİ bağlantısı yapma şansım yok mudur? Kendi içerisinde Netflix ve YouTube bulunuyor.
Kendi markasını almazsak okumayabiliyormuş . Direkt olarak şu ürünü almak gerekiyor sanırım.
Kendisi Netflix açan ve görüntüyü de televizyona verebilen bir cihaz varsa onu da önerebilirsiniz.

Selam @Astiva ,
Televizyonun modeli: UE32D6000
Dediğin gibi bir TV Box'a ihtiyacım var sanırım ancak uydu bağlantısını yapacağım kablo da uzak olduğu için alacağım cihazın yalnızca Wİ-Fİ ile çalışması ve bu Wİ-Fİ'ı da kendisinin alabilmesi yani televizyondan gelecek internet bağlantısına ihtiyaç duymaması gerekiyor. Uydu kablosu da gerekmemeli yalnızca Wİ-Fİ ile çalışıp USB bağlantısı üzerinden Netflix açabilmeli.
Attığım ürünü tanıyorsan bu işe yarayıp yaramadığını söyleyebilir misin?
Sevgiler.

Son düzenleme:
Telefonu yansıtmak yerine harici bir cihazla televizyona Wi-Fi bağlantısı yapma şansım yok mudur? Kendi içerisinde Netflix ve YouTube bulunuyor.
Kendi markasını almazsak okumayabiliyormuş. Direkt olarak şu ürünü almak gerekiyor sanırım.
Kendisi Netflix açan ve görüntüyü de televizyona verebilen bir cihaz varsa onu da önerebilirsiniz.

Bu ürünü ilk kez gördüm. Ben de Samsung bir TV kullanıyorum ama fiyatı biraz pahalı geldi. Anladığım şu TV'niz Wi-Fi'ya bağlanmıyorsa çok da yeni değil bence bu fiyata bir TV box alın Xiaomi'ninkiler gayet güzel hem hızlı bir arayüze sahip hem de daha geniş bir kullanım yelpazesine sahip ama illa TV'nin özelliklerini kullanmak istiyorsanız deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Astiva tam olarak bunu soruyorum. TV Box kullanmadığım için işimi çözecek mi bilmiyorum. TV Box çalışmak için USB ve fiş hariç bir şey gerektiriyor mu ya da tam olarak ne gerektiriyor?
İlla TV'nin özelliklerini kullanmasam da olur. TV Box daha iyi performans verecekse tercihimdir. Biliyorsan güzel, hesaplı ve Samsung televizyonlara uyumlu bir TV Box önerebilir misin?

TV boxlar HDMI girişi olan çoğu TV ile uyumlu sadece bir güç girişi ve HDMI gerekli USB de lazım değil. Ve evet daha akıcı daha konforlu bir arayüz ve daha çok uygulamaya sahip olabilirsiniz. Önerim olarak Xiaomi'ninkiler güncel ve daha bilindik marka olduğu için servis garanti vb. çok tutuluyor bende onu öneririm aşağıya bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Astiva
Yorumlara baktığımda Stick versiyonunun Box'tan pek de farklı olmadığını görüyorum. Aradaki fark nedir anlayamadım. Daha uygun fiyatı ve daha şık görüntüsünden ötürü sanırım onu tercih edeceğim.
Umarım işimi görür, çok teşekkürler.

@Astiva
Yorumlara baktığımda stick versiyonunun Box'tan pek de farklı olmadığını görüyorum. Aradaki fark nedir anlayamadım. Daha uygun fiyatı ve daha şık görüntüsünden ötürü sanırım onu tercih edeceğim.
Umarım işimi görür, çok teşekkürler.

Box olan 4K destekliyor bir de biraz daha güçlü malum 4K verebildiği için işlemcisi vs. Sizin TV 1080p stick işinizi görür muhtemelen. Yardım edebildiysem ne mutlu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı