Samsung UE50KU7000u TV panel değişimi için 3000 TL verilir mi?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

2016'yılından kullanmış olduğumuz TV taşıma esnasında büyük ihtimal sökerken, hasar gördü panelin değişmesi gerek. Neredeyse 2016' yılında aldığımız fiyati istiyorlar 3K' kararsız kaldık yaptırsak değer mi? Sizlerden yorum almak istedim, siz olsanız ne yapardınız tamir mi sıfır yeni TV mi? Ve birkaç yeni model ile karşılaştırdığım da cok büyük farkları olmadığını gördüm sizde kontrol ederseniz sevinirim.

UE50KU7000U > https://www.epey.com/televizyon/samsung-50ku7000.html ' kullanmış olduğum.

https://www.epey.com/televizyon/kar...-50pus7805_samsung-50au9000_samsung-50au7000/ ' almayı düşündüklerim ile karşılaştırmalar.

Veya İstanbul içi TV panel tamircisi önerebileceğiniz.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Maalesef ekran değişimi pahalı. Hemen hemen TV fiyatı istiyorlar. Karar sizin.

Şu an Samsung almaya kalksan 6-7 lira olursun. Televizyonda uzun ömürlülüğü ne belirliyor bilmiyorum ama eğer ki memnunsan tamir düşünülebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat gayet doğru bu paneller aşırı pahalı oluyor. Serviş dışında 5 kuruş ucuz diye görüntü kalitesinden olmayın.

Bu bilgiyi net olarak Samsung servisinden aldınız değil mi? Çünkü genelde eski tvlerin panellerini tedarik edemiyorlar.
Benimde 2013 model paneli fiziki hasarlı (çizgi çizgi şeritler vardı ekranın ortasında dikine) 46 inç f7000 televizyonum vardı. Büyük ihtimalle tedarik edemezler mantığıyla servise kayıt açtırdım. Panel ücreti 4100 TL dendi. Kayıt açıldı. Ardından parça tedarik edilebilirse vazgeçme hakkımı kullanacaktım. 2013 model bir tv için 4100TL değmez. Fakat parça tedarik edilemedi. Satış sonrası hizmet yönetmeliği kapsamında(Tv için 10 yıl yedek parça ve onarım hizmeti sunmak zorundalar) 4100 TL (değiştirilmesi gereken parça fiyatı) karşılığında muadil tv sundular. 50au8000 sundular teklif olarak. 50au9000 modelini talep ettim ve kabul gördü.
4100 tl karşılığında 10500 tllik bir tv almış oldum. (6400 TL karıma oldu).

Servisinizle bu durumu konuşun. Eğer sizinde paneliniz öncelikle onarımı mümkün değilse, ardından da yeni paneli tedarik edemezlerse aynı bana uygulanan durum size de uygulanır.

Geri
Yukarı