Samsung Ultrabook'un Optik Okuyucusu kasadan ayrılmıyor

BamTeli

Megapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul Başakşehir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde Samsung'un NP530U4C-S01TR model bir Ultrabook'u var. Ben bu bilgisayarı temizlemek istiyorum; ancak bir türlü optik okuyucusunu kasasından ayıramadım. YouTube ve İnternet üzerinde onca arama yapmama rağmen bu modelle ilgili bir video bulamadım. Sormak istediğim şu; vidasını açmış olmama rağmen neden DVD sürücüsünü dışarı doğru çektiğimde yerinden çıkmıyor? Acaba bu modelde bir kilit mekanizması mı var? Ayrıca LCD panelinin üzerindeki çerçeveyi de değişmem gerekiyor, fakat bununla da ilgili hiçbir şey bulamıyorum. İnternet'te arama yaptığımda sadece başka modeller için sonuç geliyor. Ürünün linkini bırakıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
36. saniyeden itibaren CD-ROM cıkarılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
Teşekkür ederim. Deneyip sonucu yazacağım.
.
Maalesef bir işe yaramadı; çünkü tam DVD sürücüsünü sökeceği yerde video'yu kesmiş. Yani çıkardığı yer belli değil maalesef. İğne gibi bir şeyi sokarak serbest bıraktırıyor gibiydi, onu denedim; fakat sadece DVD kapağı açıldı. Yani DVD takacağım kapağı açıldı. Ben böyle makine görmedim ya. Not: Bu konuda deneyimsiz değilim; ama optik okuyucuyu zorlayarak kırmak istemiyorum hocam. Daha önceden söktüğüm makineler olmuştu ve ODD vidasını açtığımda rahatlıkla kasadan ayrıldılar.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Deneyip sonucu yazacağım.

Maalesef bir işe yaramadı; çünkü tam DVD sürücüsünü sökeceği yerde video'yu kesmiş. Yani çıkardığı yer belli değil maalesef. İğne gibi bir şeyi sokarak serbest bıraktırıyor gibiydi, onu denedim; fakat sadece DVD kapağı açıldı. Yani DVD takacağım kapağı açıldı. Ben böyle makine görmedim ya. Not: Bu konuda deneyimsiz değilim; ama optik okuyucuyu zorlayarak kırmak istemiyorum hocam. Daha önceden söktüğüm makineler olmuştu ve ODD vidasını açtığımda rahatlıkla kasadan ayrıldılar.
Yaklaşık orta kısmında bir vida var soktuğu onu soktunuz mu? 38 de çıkarılan yer.

Hocam bahsettiğiniz ODD vidası. Zaten sorunum da vidayı çıkarmama rağmen açılmaması. Vida yok, ama sanki DVD sürücüsü sabit gibi. Hatta önceki denememde bütün vidaları sökmüştüm. Bir şeyi atlıyorum, ama neyi? daha önceden laptop kasalarını söktüğüm için mantığını aşağı yukarı biliyorum zaten. Şüphelendiğim bir delik var. Olmazsa onun fotoğrafını çeker atarım.
Yaklaşık orta kısmında bir vida var soktuğu onu soktunuz mu? 38 de çıkarılan yer.
Sorunu çözdüm hocam, teşekkür ederim. Bir kasayı sökme videosu buldum. ODD vidasını söktükten sonra DVD sürücüsünü birazcık zorlayarak çıkarabildim. Önce birazcık dışarıya doğru çıktı; ama fazla zorlayınca DVD kapağının üzerindeki bir çentiği kırıldı. Öyle olunca kapaktan tutmak iyi bir fikir değil diye düşündüm, iğne sokup açtığımız deliği kullanarak DVD kapağını açtım, açılan DVD kapağını iki yanından tutarak sürücüyü sağa sola oynattım ve kendime doğru çekerek çıkardım. Kasa kirlendiği için sıkışmıştı sanırım. Buraya ilgili videonun linkini bırakıyorum. Belki başka arkadaşların işine yarar.
İlginiz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı