Çözüldü Samsung WF8700RPA Tambur Değişim Fiyatı Ne Kadar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Arkadaşlar selam. Samsung WF8700RPA makinem son zamanlarda yıkama esnasında hareket etmeye başladı. Armut üzerinden servis geldi baktı ve 4200 TL tambur değişim ve komple bakım fiyatı verdi. Sıfırı da 12.500 TL diye ekledi. Bu beni biraz rahatsız etti öncelikle de. Neyse… 150 TL servis ücreti verdim daha hiçbir şey yok…

Sadede gelelim:
  • Tambur tamir fiyatı 2000 TL
  • Tambur değişim ve bakımı 4200 TL
Bu fiyat normal mi? Kazıklanıyor muyuz?

Çözüm
Eveet, sonunda Samsung yetkili servisi ile görüştüm. Arıza tespit ücreti 350 TL + KDV mi ne dediler. Ama tamir ettirirseniz bu ücretten düşer dediler.

Samsung servisi istediğim gün geldi. Adam makineye baktı ve ayak ayarı yaptı. Test etti, makine oynamıyor ama yine de amortisörler ömrünü doldurmaya yakın, gürültülü çalışıyor ve biraz fazla sallanıyor.

İdare eder ama istersen amortisörleri şimdiden değiştirebilirsin dedi. Dedim ne kadar? KDV dahil 1280 TL tuttu iki amortisör.

Yahu Armut ile farka bakın. 2000 TL ve 4000 TL nerede, 1280 TL nerede? Ayrıca tamburda çatlak falan da yok tabi, külliyen yalan. İçini açmamışlardı bile :) Tabii ki hemen Armut'a girip bir inceleme yazdım ve adamlara 1 yıldız verdim.

Sizin de başınıza böyle bir sorun gelirse Samsung servisi ile doğrudan WhatsApp üzerinden görüşebilirsiniz:
  • +90 850 644 7711
  • Çalışma saatleri: 08:00 - 20:00
Bunu Twitter'a da yazıcam, herkes görsün farkı, kazıklanmasın.
Makinenin yıkama sırasında hareket etmesi amortisör arızasını aklıma getiriyor. Bence başka bir servise de gösterebilirsin. Komple tambur değişimini gerektirecek bir olay olduğunu sanmıyorum. Kazıklanıyorsunuz.

Bana kazıklanıyorsunuz gibime geldi, neredeyse 10 yıllık bir makinenin bedeli 12,5K TL olamaz diye düşünüyorum. O fiyata sıfır makine alırsınız, bence gerek yok.

Sahibinden'de aynı makinenin kendisi 2,5-3K TL civarına satılıyor.
Samsung WF8700RPA Sahibinden fiyatları.png

Bana kazıklanıyorsunuz gibime geldi, neredeyse 10 yıllık bir makinenin bedeli 12,5K TL olamaz diye düşünüyorum. O fiyata sıfır makine alırsınız, bence gerek yok.

Sahibinden'de aynı makinenin kendisi 2,5-3K TL civarına satılıyor.
Eki Görüntüle 1516094
Bu cidden iyi oldu. Olaya bak ya. Hafta sonu kendim açıp bakıcam gibi 😎

Yetkili bir abiye benziyordu da resmî servisi değildir.
Yetkili bir abiye benzeyenler malesef çok fiyat veriyor ya :D Şu devirde bir şeyin bozulması çok kötü bir rastlantı. Yemin ederim yapılabilecek bir şey ise evde açıp yapmak daha mantıklı. iPhone 7 telefonumun mikrofonlarında sorun var. Alt küçük kart değişmesine rağmen düzen tutmadı ve parasını ben vermesem de 400'e yakın para aldılar. Ses kaydı atarken rüzgarlı gibi geliyor. Dalga geçer gibi tam 4-5 kez götürdüm.

En azından WP sesli konuşması düzeldi.

Geri
Yukarı