Samsung WW90TA046/Ah çamaşır makinesinden çıkan ses neden kaynaklanır?

Narqo

Decapat
Makaleler
2
Merhaba, öncelikle herkese iyi sosyaller. 04.08.2024 tarihinde Hepsiburada'dan Samsung WW90TA046/Ah model nolu çamaşır makinesi satın aldık. Makine ilk geldiğinden beri ses yapıyordu ancak hafif düzeyde olduğu için pek önemsemedik ve servis çağırmadık. Ancak son 1-2 aydır makine iyice ses yapmaya başlamıştı. Kazan sağa sola vuruyor tak tak diye ses yapıyor sıkarken titreşim yapıyor, sıkarken gaç guç diye ses yapıyordu. Bundan dolayı servis çağırdım gösterdiğim sıkma videosuna bile bakmadan makinenin arkasını açtı ve amartisör vidalarını sıktı. Sorunun ne olduğunu sorduğumdaysa anakart çıkmış onu taktım amartisör vidalarını sıktım dedi ancak ses halen devam ediyor. Videosunu attım, anlayan arkadaşlar sorunun ne olduğunu söylebilir mi? Teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kazan rulmanı dağılmış ya da amortisörler patlamış olabilir.
Yakın zamanda anneannemin eski makineyi değiştirmiştim bende.

IMG_20240330_012054.jpg

Evdeki cihaz da bozuldu garantiye yolladık kazan bilyası değişti geldi.

Atıyorum kapasite 10kg ise 7 8 kg koyun hocam. Yoksa ömrü yarıya iniyor.

Kazan rulmanı dağılmış ya da amortisörler patlamış olabilir.
Yakın zamanda anneannemin eski makineyi değiştirmiştim bende.

Eki Görüntüle 2154054

Evdeki cihaz da bozuldu garantiye yolladık kazan bilyası değişti geldi.

Atıyorum kapasite 10kg ise 7 8 kg koyun hocam. Yoksa ömrü yarıya iniyor.
Yardımınız için teşekkür ederim hocam.

Çok ağır ürünlerde yüksek devirde kullanmayın hocam. Bunlar olabilecek şeyler dediğim gibi. Servisten de hayır gelmiyor artık.
Tamam hocam bundan sonra daha dikkatli olurum. Servis mecburen yapacak garantisi var. Bu devirde para kolay kazanılmıyor sonuçta 15-20 milyar olmuş bir makine.

Tamam hocam bundan sonra daha dikkatli olurum. Servis mecburen yapacak garantisi var. Bu devirde para kolay kazanılmıyor sonuçta 15-20 milyar olmuş bir makine.

Tabii hocam vallahi az değil bizde garantiye 20 gün kala yırttık😅 o zaman 200 liraya 4 yıl uzatma yapmışız iyi ki yoksa 4 5 bin lira kazan rulmanı.

Yeni konular

Geri
Yukarı