İnceleme Samsung Z Flip 4 İnceleme

Merhaba,

Temmuz ayında Z Flip 4'e kavuştum. Çalıştığım şirket bu imkanı sağladı. 6 taksit halinde 450 TL yani toplamda 2700 TL civarı fark ödeyeceğim. 3 yıl boyunca telefonu satamam ya da devredemem. Adıma zimmetli.

Görsel ekleyemiyorum, dışarıdayım.

Büyük bir ekranı var. 6.7 inç. İnce ve uzun bir ekran. Bence çok kullanışlı değil. Kontrolü zor. Ancak büyük ekran olmasının avantajı da var.

Suya dayanıklı, toza dayanıklı değil.

İki parçayı birleştiren menteşe garanti kapsamında değil, diye biliyorum.

Fabrika çıkışı ekran filmi üzerinde geliyor. Piyasada düzgün ekran filmi olmadığı için bunu kullanıyoruz.

Kamera yeterli. Arka kamera ile selfie çekilebiliyor. Arka kapaktaki ekranda fotoğraf çekerken kendinizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Yanda parmak izi okuyucu var. Sorunsuz.

3700 mAh bataryası olmasına rağmen günü çıkarıyor.

Kronik bir sorunu yok şu an itibarıyla.

Arka kapakta yer alan ekran bir akıllı bileklik gibi bildirimleri ve çağrıları gösteriyor. Çağrı cevaplama opsiyonu da var. Hoparlöre veriyor sesi. Kullanışlı.

Telefon yarı açık kullanılabiliyor, uyumlu uygulamalarla.

Düzenli yazılım güncellemeleri alıyor.

Katlandığında şık ve kompakt bir görüntü alıyor.

Dikkat çekiyor.

Dediğim gibi açıldığında biraz kontrolü zorlaşıyor.

Yedek parçası pahalı.

5 yılda 200 bin katlanma vaat ediyor.

Korkarak aldım ancak korktuğum gibi olmadı.

Samsung S23 ücretsiz sunuluyordu. Bunu tercih ettim. iPhone 14, 10 bin lira farkla sunuluyordu, tercih etmedim.

Çerçevesi ince.

Samsung web sitesinde ekranın hassasiyeti ile ilgili uyarılar vardı. Bir sorun yaşamadım. Elime geçmeden önce göz atmıştım.

Yedek parçanın yanı sıra aksesuar da pahalı. Kılıflar pahalı. Spigen ve bir başka kılıfım var.

Şimdilik bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne zaman iade veriyorsunuz hocam?
1696953324180.png

Yorumlarınız için teşekkürler. Bu telefon ile alakalı en çok kafamı kurcalayan şey, Samsung'un 200.000 kez katlanıp açılabileceğini veya günde 100 kez katlanılırsa yaklaşık 5 yıl boyunca kullanılabileceğini garanti etmesiydi. Sanki bana ortadan her an ayrılacakmış gibi geliyor. Ama kullanmak isterdim, farklı bir deneyim olurdu.

Ne zaman iade veriyorsunuz hocam?
Sanırım bende kalacak :D

S23 daha iyi olurdu hocam bence.
Ben de zaman zaman bunu düşünüyorum :)

Yorumlarınız için teşekkürler. Bu telefon ile alakalı en çok kafamı kurcalayan şey, Samsung'un 200.000 kez katlanıp açılabileceğini veya günde 100 kez katlanılırsa yaklaşık 5 yıl boyunca kullanılabileceğini garanti etmesiydi. Sanki bana ortadan her an ayrılacakmış gibi geliyor. Ama kullanmak isterdim, farklı bir deneyim olurdu.
Ortadan ayrılma durumu söz konusu değil ancak kılıfların kenarı yüksek değil. Dikkatli olmak gerekiyor.

@heathrow kullanıcı hatasına girdiğinden garantiye girmez ancak zamanla darbeye bağlı esneme, cam filminin yerinden ayrılması durumunda destek vereceklerini düşünüyorum. Zira bu serinin kronik sorunu cam filminin zamana bağlı yerinden ayrılması. Hatta çoğu kişi de bu sebepten garantiye gönderiyor. Mutlaka destek verilecektir bu tür durumlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı