Samsung'a kusulan nefret

• Konuyu başlatan Shum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 2B

Shum

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Yas Marina Circuit
Daha fazla  
S21 ve S21+ modellerinde ekran FHD+ çözünürlüğe düşürülmüş. S20+ modelinde QHD çözünürlüğün pili çok çabuk tükettiği söyleniyordu. Bence Samsung'un yaptığı şey gayet mantıklı. Pil ömrü açısından olumlu bir hamle. iPhone 12 modelinde de FHD+ varken Samsung'a laf atmanın saçma olduğunu düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

S21 ve S21+ modellerinde ekran fhd+ çözünürlüğe düşürülmüş. S20+ modelinde QHD çözünürlüğün pili çok çabuk tükettiği söyleniyordu. Bence Samsung'un yaptığı şey gayet mantıklı. Pil ömrü açısından olumlu bir hamle. iPhone 12 modelinde de fhd+ varken Samsung'a laf atmanın saçma olduğunu düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Vallahi ben hala Samsung'dan memunum hiçbir sıkıntı çıkmadı.

iPhone yıllardır, 720p ekranı olmayan telefon sattı.
Samsung S serisi, en başından beri FHD (1080p) satıyordu. Göz zevkiniz için.

Bu insanlara, inovasyon çok aslında. Daha yeni yeni, Widgests diye bir nimet geldi iPhone'a. Kaldı ki, Android kullancıları bunu neredeyse çıktığından beri güzelce kullanıyor.

Yani aslında boş bir sebepte değil. Eğer sen kaç yıldır eski nesil telefonlarına bile QHD koyuyorsan gidipte en yeni çıkardığın amiral gemisi telefona da koyacaksın. Bu cidden maliyetten kısmaktan başka bir şey değil. Pil ömrünü fazla tüketiyorsa gidip pilini ona göre optimize edip gerekiyorsa da daha büyük kapasiteye sahip bir batarya koyacak. Bence gerçekten çok saçma olmuş. S20+'m var ve QHD çözünürlüğü çok hoşuma gidiyordu özellikle Netflix, YouTube gibi destekleyen platformlarda. Bence anlamsız. Zaten kullanıcı bunu ayarlardan kapatabiliyordu. Eğer çok pil tükettiğini düşünen kullanıcı varsa gider ayarlarda FHD'ye alır bu kadar basit.

Haa bir de asıl saçmalık bu telefon 10 bin TL'den başlıyor!

Yeni konular

Geri
Yukarı