Samsung'un yeni telefon modelleri beklenir mi?

2800kwh

Centipat
Merhabalar, şu aralar telefon ihtiyacım sebebiyle Samsung M51 ile A72'ye bakıyorum. Şu an M51 F/P olarak daha uygun fakat tasarım olarak kötü. Ayrıca ilerleyen zamanlarda bu iki modelin fiyatlarının ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Ve telefonlar hakkında pek bilgim yok. RTX 30 serisi çıkacakken RTX 20 serisi kart almış gibi olmakta istemiyorum. Yakın zamanda Samsung 4000₺ altı güncel telefonlar tanıtır mı? Şu an için beklemek mantıklı mı yoksa M51 veya A72 bu fiyat seviyesindeyken seçim mi yapmam lazım?

Konunun ilk mesajında A71 yazacağıma hep A72 yazmışım.
Yanlışlık yok. A72 tanıtıldı. :)

A52 ise belki 4000 civarı olabilir.
O kadar para verilmemeli.

Yanlışlık yok. A72 tanıtıldı. :)

O kadar para verilmemeli.
Samsung'lar yüksek fiyatla çıkıp kısa zamanda indirime giriyor deniliyordu, belki bir indirim veya Türkiye'ye uygun bir fiyatla çıkar. Bu arada 1.5 ay önce yazdığım mesajda A71 yerine A72 yazmışım. Bu modelleri takip etmek çok zor. 😀

Yeni A serisinden sonra Samsung'un 4 bin bandında yeni telefon çıkaracağını sanmıyorum. Sanmıyorum ama Samsung bu sonuçta, S ve note haricinde hiçbir şey ne zaman olacak bilemezsiniz. Bir bakarsınız M51s ya da M52 çıkmış, büyük batarya daha ince kasaya sığmış vs. Bu arada M51 ve A72 arasındaysanız bilin ki A72'nin önünde daha iki yıl destek var. M51'e destek ise daha kısaydı ve sonlarına gidiyor. Tabi M51'in fiyatına göre avantajı daha çok, bana sorarsanız.

Yeni A serisinden sonra Samsung'un 4 bin bandında yeni telefon çıkaracağını sanmıyorum. Sanmıyorum ama Samsung bu sonuçta, S ve note haricinde hiçbir şey ne zaman olacak bilemezsiniz. Bir bakarsınız M51s ya da M52 çıkmış, büyük batarya daha ince kasaya sığmış vs. Bu arada M51 ve A72 arasındaysanız bilin ki A72'nin önünde daha iki yıl destek var. M51'e destek ise daha kısaydı ve sonlarına gidiyor. Tabi M51'in fiyatına göre avantajı daha çok, bana sorarsanız.
Dediğiniz gibi fiyat farkını ortaya koyunca A72'in olayı kalmıyor benim için. Şuan Android 6 kullanan biri olarak güncellemeye pek önem vermiyorum ama daha önce Samsung kullanmadığımdan 1, 2 sene güncellemesiz kalan telefon kullanılmayacak dereceye gelir mi acaba diye korkuyorum. Donanım olarak M51, SD730G ve 8 GB ram ile oldukça uzun süre kullanılabilir duruyor.

Daha önce Samsung kullanmadığımdan 1, 2 sene güncellemesiz kalan telefon kullanılmayacak dereceye gelir mi acaba diye korkuyorum.
Hayır, gelmez. Ben android 7'de kaldım. Çok bir sorun değil dediğiniz gibi, tabi güncel olmak farklı bir şey. Düşüncelerinize göre geriye tek kalan sorun M51'in kalınlığı. Bu size bir sorun değilse alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı