Sana da elveda PcNet

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
5 yıldır dostum olan kuşumun taşındıktan sonra hastalanıp her çareyi denememe rağmen 3 gün içinde ölmesi gibi PcNet dergiside bir anda yok oldu. Aslında eski sayılarında bunla ilgili konudan bahsetmişlerdi. 3 ay yeni sayı aradım en son bir kafeden sonunun getirildiğini öğrendim. Chip dergisininde 3 ayda bir çıkmaya başladığını görüyorum. Dergi sektörü kötü durumda.

Her zaman bir yere giderken yanımda bulundurduğum neredeyse 20 yıllık derginin kapanması kötü oldu doğrusu. Benim gibi düşünenlerin fikirlerini merak ediyorum. Keşke dergilere destek olabilsek (satın almak dışında). Ne yazıkki dijital dergilerin sayfalarını katlayıp sıkıldığımız zaman açıp okuyamıyoruz.

Küçüklüğümden beri bilgisayar ve oyun dergilerini hep takip ederdim. (Mesela ilkokuldayken bilgisayarım olmadığı halde Cd Oyun dergisi göz bebeğim gibiydi resmen.) Ama yıllar geçtikçe, Youtube kanalları, siteler, forumlar, sosyaller arttıkça insanlar basılı yayınlardan git gide soğudu. Zaten internetten takip ediyorum & okuyorum, niye para vereyim buna diye bakıyor. Çünkü alınca derginin çoğunluğunu okumuyor ve sonrasına boşuna aldım diye düşünüyor. Bu sadece bilgisayar ve teknoloji değil, bütün dergi sektörü için geçerli. (Mesela Penguen) Bu yüzden dergi sektörünün artık kolay kolay ayakta durması mümkün değil bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı