Sanal arsa alınır mı?

Bir de bu şeyler çıktı başımıza saçma sapan şeyler sonra dolandırıcılık neden bu kadar arttı hem de pahalıdır yani fiyatına bakmadım ama çok pahalı olabilirler.

Kemal Sunal'a köprü satılmasıyla aynı olay.
1652963393484.png

10 yıl sonra muhtemel arsa sahipleri.

Konuda birçok kişi farklı yorumlar yapmış. Cennetten arazi vb. şeyler denilmiş. Kimisine göre "boş" bir kavram bu sanal arazi/metaverse olayı. Kimilerine göre ise para demek. Ben 2. gruptayım. Hemen kendimden bir örnek veriyorum.

22 Temmuz 2021'de o zamanın parasıyla 0.25 $Eth ederinde $Sand aldım. O parayla da Land Drop zamanında Sandbox'tan 1 adet parsel satın alabildim. Birkaç gün sonra bir dm geldi. Adamın teki Sandbox'ta bir şeyler inşa edecekmiş ve benim arazimin çevresindeki arazilere kendisi çoktan sahipmiş. Benim sahip olduğum araziye farklı konumlardan 2 arazi teklif etti. O teklifi kabul ettim. O takas sonucu gelen iki araziden birisini 9 Aralık 2021 tarihinde 3.99 $Eth'a sattım. 2. araziyi ise 31 Mart 2022'de 2.49 $Eth'a sattım.

Yani, 0.25 $Eth'ı (günümüzün parasıyla 503 USD'yi, veya 7965 Türk Lirası'nı)
toplamda 6.48 $Eth'a (13031 USD'ye, veya 207584 Türk Lirası'na) çevirmiş oldum. 7 ay içerisinde 500 doları 13 bin dolar yapabileceğiniz tek ortam kripto/nft'lerdir.

Tabii ki Earth2.io gibi fıs projeler yerine sağlam seed funding toplamış projelere yönelmek daha mantıklı bence.

Son düzenleme:
Konuda birçok kişi farklı yorumlar yapmış. Cennetten arazi, Dünya 2 vb. şeyler denilmiş. Kimisine göre "boş" bir kavram bu sanal arazi/metaverse olayı. Kimilerine göre ise para demek. Ben 2. gruptayım. Hemen kendimden bir örnek veriyorum.

22 Temmuz 2021'de o zamanın parasıyla 0.25 $Eth ederinde $Sand aldım. O parayla da Land Drop zamanında Sandbox'tan 1 adet parsel satın alabildim. Birkaç gün sonra bir dm geldi. Adamın teki Sandbox'ta bir şeyler inşa edecekmiş ve benim arazimin çevresindeki arazilere kendisi çoktan sahipmiş. Benim sahip olduğum araziye farklı konumlardan 2 arazi teklif etti. O teklifi kabul ettim. O takas sonucu gelen iki araziden birisini 9 Aralık 2021 tarihinde 3.99 $Eth'a sattım. 2. araziyi ise 31 Mart 2022'de 2.49 $Eth'a sattım.

Yani, 0.25 $Eth'ı (günümüzün parasıyla 503 USD'yi, veya 7965 Türk Lirası'nı)
toplamda 6.48 $Eth'a (13031 USD'ye, veya 207584 Türk Lirası'na) çevirmiş oldum. 7 ay içerisinde 500 doları 13 bin dolar yapabileceğiniz tek ortam kripto/nft'lerdir.
Evimin arazisini alıp yapı yapabiliyor muyum?

Almayı düşünen kişinin ciddi araştırma yapması gereken; riskleri ve yatırım olanağına iyice bakması gereken bir durum. Direkt çiftlik bank ya da ponzi dolandırıcılık olarak bakılmaması gerekir. Her gün teknoloji gelişirken ve zibilyon tane metaverse çıkarken bunlardan birinin aralarda tutunması gayet mümkündür.

Geri
Yukarı