Sanal bellek ayarı sonrası mavi ekran "0xc000021a"

badazs

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün gece bilgisayarımın özellikler kısmından sanal bellek kısmına girip birtakım ayarlamalar yaptım. Ayarların geçerli olabilmesi için yeniden başlatmamı istedi. Ancak bir daha PC açılmadı. Sistem geri yüklemesi yaptım olmadı. Güvenli modda açmaya çalıştım yine hata verdi. Dün yaptığım ayarları nasıl geri alabilirim? Şu an tek yapabildiğim BIOS'a girebilmek, sanal görüntü yüklemesi kısmında kısıtlı dosyalara erişebilmek(Windows dosyalarını silebilirim), bir de DOS komutuna girebiliyorum. Formatı denemeden nasıl kurtulurum bu işten.
Bu arada DDR3 8 GB RAM var. Yaptığım işlemde aynı şu videoda var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işini görebilir. ( Kaynak: windowscentral, bing, windowsloop )

1. Bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatın.
  2. Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  3. sysdm. CPL yazın ve Tamam'ı tıklayın.
  4. Sistem Özellikleri penceresinde Gelişmiş sekmesine geçin.
  5. Performans bölümünde Ayarlar'ı tıklayın.
  6. Gelişmiş sekmesine geçin ve Değiştir'i tıklayın.
  7. Otomatik olarak tüm sürücüler için yönet seçeneğini kaldırın.
  8. Özel boyut seçeneğini seçin ve Başlangıç boyutu ve Maksimum boyutu 8192 MB (8 GB) olarak ayarlayın.
  9. Set'i tıklayın ve ardından Tamam'ı tıklayın.
  10. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bu adımlar sorunu çözmezse, sanal bellek ayarlarınızı varsayılan değerlere geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  2. Regedit yazın ve Tamam'ı tıklayın.
  3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management anahtarına gidin.
  4. ClearPageFileAtShutdown değerini bulun ve Değer Verisi'ni 1 olarak ayarlayın.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu işini görebilir. ( Kaynak: windowscentral, bing, windowsloop )

1. Bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatın.
  2. Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  3. sysdm. CPL yazın ve Tamam'ı tıklayın.
  4. Sistem Özellikleri penceresinde Gelişmiş sekmesine geçin.
  5. Performans bölümünde Ayarlar'ı tıklayın.
  6. Gelişmiş sekmesine geçin ve Değiştir'i tıklayın.
  7. Otomatik olarak tüm sürücüler için yönet seçeneğini kaldırın.
  8. Özel boyut seçeneğini seçin ve Başlangıç boyutu ve Maksimum boyutu 8192 MB (8 GB) olarak ayarlayın.
  9. Set'i tıklayın ve ardından Tamam'ı tıklayın.
  10. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bu adımlar sorunu çözmezse, sanal bellek ayarlarınızı varsayılan değerlere geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  2. Regedit yazın ve Tamam'ı tıklayın.
  3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management anahtarına gidin.
  4. ClearPageFileAtShutdown değerini bulun ve Değer Verisi'ni 1 olarak ayarlayın.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Cevap için teşekkürler. Ancak dediğim gibi pc güvenli modda dahi açılmıyordu. Açmayı denediğimde mavi ekran hatası veriyordu. Format atmak zorunda kaldım. Neyse ki yedekliydi dosyalarım.

Geri
Yukarı