Sanal Bellek Ayarları Nasıl Yapılmalı?

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

m47

Kilopat
Evet arkadaşlar ayarları böyle yaptım 6 GB RAM'im var PC'de bozulma veya çökme olur mu normalde otomatik deydi ben özel yaptım.

terw.png
rewq.png

Doğru bir değer girilmezse Windows kararlı çalışmayabilir, uygulamalar çökebilir. Sanal belleği arttırmanız bilgisayarın performansını arttırmayacak, sistem yönetimli olarak ayarlamanız daha sağlıklı.

Doğru bir değer girilmezse Windows kararlı çalışmayabilir, uygulamalar çökebilir. Sanal belleği arttırmanız bilgisayarın performansını arttırmayacak, sistem yönetimli olarak ayarlamanız daha sağlıklı.

6GB RAM var PC'de ve ayarlı olan 3GB tam performans sağlamıyor herhalde altta yazıyor resimde

Sisteminizdeki RAM miktarı ve sanal bellek aynı şey değil, aşağıda 3GB gösterdiği şu an sistem diskinizde bulunan sanal bellek dosyasının boyutu. Win+R çalıştır komutuna "dxdiag" yazarsanız sisteminizde kaç GB RAM olduğunu görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı