Sanal Kart kredi kartı ister mi ?

Tamer Turan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Sanal Kart ile Steam üzerinden alışveriş yapacağım. Steam'in güvenilir olduğunu biliyorum ancak Sanal Kart kullanmak istiyorum. Bunun üzerine bir kaç sorum olacak :
1. Sanal Kart almak için kredi kartı gerekli midir?
2. Sanal Kart ile Steam üzerinden alışveriş yapılır mı?
3. Sanal Kart için aylık hesap ücreti alınır mı?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bunun yerine İninal Kart alabilirsin. İninal;
1.Kartın kendisi lazımdır. Kredi kartına gerek yok.
2.Her türlü İnternet adresinde ve Master Card geçen her dükkanda
3.İninal kart için aylık 1 TL ücret alınır.

Gerekli değil. Benim kendi hesabımda sanal kart var ve kredi kartı sahibi değilim.
Yapılır.
Hayır. Alan banka varsa da o banka ile ilişkinizi gözden geçirin.

Bunun yerine İninal Kart alabilirsin. İninal;
1.Kartın kendisi lazımdır. Kredi kartına gerek yok.
2.Her türlü İnternet adresinde ve Master Card geçen her dükkanda
3.İninal kart için aylık 1 TL ücret alınır.
Benim sanal kart alma amacım güvenlik açısından iyi olması. Sanal kartınızın şifresi başkasının eline geçse bile kartın içindeki para miktarı kadar çekebilir. İninal kartın böyle bir özelliği var mıdır? Güvenlik açısından iyi midir? Benim sorumun amacı bankalar herhangi bir hesap yada kredi kartı olmadan Sanal Kart verir mi ?

Gerekli değil. Benim kendi hesabımda sanal kart var ve kredi kartı sahibi değilim.
Yapılır.
Hayır. Alan banka varsa da o banka ile ilişkinizi gözden geçirin.
Yani şimdi banka ile hiçbir ilişkimiz olmasa (ne hesap, ne de kredi kartı) Sanal Kart alabilir miyim? Bu arada ben maaşımı Ziraat Bankası aracılığı ile alıyorum. Ziraat Bankası'ndan Sanal Kart talep etsem verirler mi? Siz hangi bankadan aldınız sanal kartınızı?

Bankayla ilişkiniz olmadan nasıl olacak bir şekilde para yatırmanız gerekecek. Ziraat bankasından maaş alıyorsanız, ziraat bankasında hesabınız var demektir. Ziraat bankasından internet şifrenizi alın internet şubesine girin ordan bakın sanal kart açılıyormu diye.

Bankayla ilişkiniz olmadan nasıl olacak bir şekilde para yatırmanız gerekecek. Ziraat bankasından maaş alıyorsanız, ziraat bankasında hesabınız var demektir. Ziraat bankasından internet şifrenizi alın internet şubesine girin ordan bakın sanal kart açılıyormu diye.
Cevabınız için teşekkürler. Yarın bankaya uğrayacağım o zaman sorayım.

Önemli değil ne demek. Belki şubeye gitmeden de alabilirsiniz.

Ziraat Bankası - Şifremi Unuttum

Buraya girin. TC kimlik numarası ve Cep Telefonuyla şifre almayı deneyin.

Burda detaylı anlatılmış şifre almak için online başvuru yapılabiliyormuş.
İnternet Şube | Ziraat Bankası

Benim askerlik kartım vardı onla üye oldum biraz önce aşağıdaki siteden. Siz de size verilen maaş kartıyla üye olabilirsiniz.
Ziraat Bankası - Online Başvuru

Sanal kart ekleyebiliyorsunuz.

upload_2014-10-15_18-27-19.png

Benim sanal kart alma amacım güvenlik açısından iyi olması. Sanal kartınızın şifresi başkasının eline geçse bile kartın içindeki para miktarı kadar çekebilir. İninal kartın böyle bir özelliği var mıdır? Güvenlik açısından iyi midir? Benim sorumun amacı bankalar herhangi bir hesap yada kredi kartı olmadan Sanal Kart verir mi ?

Yani şimdi banka ile hiçbir ilişkimiz olmasa (ne hesap, ne de kredi kartı) Sanal Kart alabilir miyim? Bu arada ben maaşımı Ziraat Bankası aracılığı ile alıyorum. Ziraat Bankası'ndan Sanal Kart talep etsem verirler mi? Siz hangi bankadan aldınız sanal kartınızı?

Güvenlidir. İçinde ne kadar varsa o kadar çekebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı