Sanal makine kurup virüs test etmek için ne yapmam gerekir?

omwr.ptx

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1660 Super
16 GB Ram
Intel Core i5-4460
Meslek
Öğrenci
Şu an hiçbir şey yapmadım. Hangi makine nasıl kurulmalı, hangi ayarlar yapılmalı anlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hatırlarsam buna bakmıştım. Eski biraz ama anlaşılıyor nasıl yapılacağı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hatırlarsam buna bakmıştım. Eski biraz ama anlaşılıyor nasıl yapılacağı.
Teşekkür ederim. Yapacağım.

Peki bana test etmemi önereceğiniz virüsler nelerdir?

@omwr.ptx virüsten beklentiniz nedir? Yani ne yapmasını istiyorsunuz?
Hocam reklam sitelerine girip her şeye basacağım, ayrıca virüslerin ne hasarlar verdiğini görmeyi, antivirüsleri de test etmeyi istiyorum. Sıkıldığımda yapabileceğim bir "hobi" edinmiş olurum.

Windows 10 kursam sıkıntı olur mu? Genelde izlediğim her video XP'de yapılıyordu. 10 daha rahat bence.

@omwr.ptx bilgisayar özelliklerinize bağlı. Win 10 en mantıklısı olur çünkü 000 ve No Escape gibi truva atları sadece Win 10 ve Win 11'de çalışiyor.
Bunların dışında kendisiyle pek uğraşma imkanınız olmaz ama Petya denenebilir.
Ama bunların haricinde Memz, Mrs Major, Scorpion, VeryFun, Bonzify ve Solaris denenebilir.

@omwr.ptx bilgisayar özelliklerinize bağlı. Win 10 en mantıklısı olur çünkü 000 ve No Escape gibi truva atları sadece Win 10 ve Win 11'de çalışiyor.
Bunların dışında kendisiyle pek uğraşma imkanınız olmaz ama Petya denenebilir.
Ama bunların haricinde Memz, Mrs Major, Scorpion, VeryFun, Bonzify ve Solaris denenebilir.
Teşekkür ederim. Mrs. Major'u çok merak ediyorum zaten, yapımcısı Türk mü? Elektro Berkay yazıyordu çünkü. Ayrıca sanal makine kurmuşken Memz açmamak ayıp olur, öbürlerini de deneyeceğim fakat güvenlik için ne yapmalıyım?

Geri
Yukarı