Sanal makine oluşturmadan dosya, program nasıl test edilir?

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Selamlar. VMWare gibi uygulamalarla, sanal makine kurmadan dosya, program nasıl test edebilirim? Sosyal'de bunun hakkında bir yazılım hakkında konu vardı ama kaybettim.

Aleykümselam.
SandBoxie.
Ya da Deep Freeze benzeri bir uygulama ile.
Time Freeze bedava mesela.
Test derken virüslü olup olmadığını kontrol ise Deep Freeze ve Sandboxie aşan zararlılar var. Yine de birçoğu için işe yarıyor mu yarıyor.
Teşekkür ederim. Evet virüslü olup olmadığını kontrol etmek amacım.

Peki Sandboxie ile dosya indirebiliyor muyum? Yani, benim bilgisayarımda olan bir şeyi değil de, Sandboxie'den internetteki bir dosyayı direkt olarak Sandboxie'nın alanına indirebiliyor muyum?

Teşekkür ederim. Evet virüslü olup olmadığını kontrol etmek amacım.

Peki Sandboxie ile dosya indirebiliyor muyum? Yani, benim bilgisayarımda olan bir şeyi değil de, Sandboxie'den internetteki bir dosyayı direkt olarak Sandboxie'nın alanına indirebiliyor muyum?
Evet, SandBoxie ile tarayıcı açabilirsiniz. Yapılan tüm yazma işlemleri yalıtılmış bir alana kaydediliyor. SandBoxie kapatılınca siliniyor hepsi. Yalnız, ağ bağlantısı olacağı için o konuda nasıl bir önlem alırsınız bilmiyorum. SandBoxie ağ bağlantısını kestikten sonra zararlıyı içeri almak daha mantıklı gibi.
Akil hocam daha profesyonel bilgi verebilir.

Evet, SandBoxie ile tarayıcı açabilirsiniz. Yapılan tüm yazma işlemleri yalıtılmış bir alana kaydediliyor. SandBoxie kapatılınca siliniyor hepsi. Yalnız, ağ bağlantısı olacağı için o konuda nasıl bir önlem alırsınız bilmiyorum. SandBoxie ağ bağlantısını kestikten sonra zararlıyı içeri almak daha mantıklı gibi.
Akil hocam daha profesyonel bilgi verebilir.
Tamamdır hocam dediğiniz gibi o alana indirdim. Teşekkürler. Önlem konusunda ise cevapları bekliyorum. Tek sorum o kaldı.

Geri
Yukarı