Sanal makine tavsiyesi

ScorFy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xigmatec Grip 650W // MSI B560M A Pro // MSI RTX 3060 12GB Ventus 2X OC // 11400F // Gskill 3200 MHZ // Kingston NV2 1 TB + 500 GB Toshiba HDD 2.5 inch // SteelSeries Aerox 3 Wireless // JBL Quantum 610 // G213 Prodigy // Asus VG258QR + MSI MP241X // Logitech G923 + Shifter
Merhaba, bir adet sanal makine kurup içinde kendi bilgisayarımda yapmaya cesaret edemediklerimi yapacağım. Ne kullanmamı önerirsiniz?

HP Victus 16.
R5 6600H 6C 12t.
RTX 3050 Ti 4 GB.
8+16 24 GB DDR5 4800 MHz.
512 GB gen4 M.2 SSD 6600/3600
Windows 11 Pro 64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
VMware Player. (workstation Pro ücretli sanırım ama Player olan ücretsiz)
Hyper-V

VMware Player. (workstation Pro ücretli sanırım ama Player olan ücretsiz)
Hyper-V

VMware ilk kurulumda belli bir hafta ücretsiz kullanım sunuyor genelde ben server ve Linux sistemler üzerinde alıştırma yaptığım için internetten Free bir siteden lisans alıp yapıştırıyorum.

VMware ilk kurulumda belli bir hafta ücretsiz kullanım sunuyor genelde ben server ve Linux sistemler üzerinde alıştırma yaptığım için internetten Free bir siteden lisans alıp yapıştırıyorum.

Bana Player olan sürüm yetiyor açıkçası :D. Sizinkine GPU passtrought özelliği var mı?

Özelden site hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

GPU passtrought şimdi baktımda pek bir şey anladığım söylenemez.
Sanal makineden ekran kartını kullanmaktan mı bahsediyorsunuz.

Evet. Ekran kartını direkt sanal makine de kullanabilmek. Normalde sanal ve Intel grafik kartından beter bir sürücü ile kontrol ediyoruz :D bunu geçmenin yolu GPU passtrought.

Yeni konular

Geri
Yukarı