Sanal makinede Half-Life server açma

Floxizdia

Hectopat
Yer
Berlin
Merhabalar elimde bir tane Windows 10 Pro sanal makine var, ben bunda Half-Life servere açmaya karar verdim ama bir türlü yapamadım. Bana yardımcı olacak bir var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Sanal makineyi iç ağınıza dahil etmeniz gerekiyor. Ağ bağdaştırıcısı ayarlarından 192.168.x.x şeklinde IP atanacak şekilde ağ cihazı ayarını yapmanız gerekiyor kurduğunuz sisteme.

Daha sonra local bir IP atayıp, modemde gereken portları bu IP için açmalısınız. Daha sonra HLDS'i uygun bir şekilde başlatmanız yeterlidir. Eğer firewall engelliyorsa 27015 portuna izin verin.

Merhaba,

Sanal makineyi iç ağınıza dahil etmeniz gerekiyor. Ağ bağdaştırıcısı ayarlarından 192.168.X. X şeklinde ıp atanacak şekilde ağ cihazı ayarını yapmanız gerekiyor kurduğunuz sisteme.

Daha sonra local bir ıp atayıp, modemde gereken portları bu ıp için açmalısınız. Daha sonra Hlds'i uygun bir şekilde başlatmanız yeterlidir. Eğer firewall engelliyorsa 27015 portuna izin verin.

Kusura bakmayın yeni gördüm bunun için özür dilerim. Sorunumu halletim. Eğer sıkıntı olursa yönteminiz deneyeceğim iyi akşamlar dilerim.

Geri
Yukarı