Sanal makinesiz SQL server kurulur mu?

dogu09

Hectopat
SQL server ile ilgili birkaç eğitim almak için videolar izledim, videolarda VMware ile sanal makine kurup MSSQL'i oraya kuruyor. Ben direkt kendi Windows'uma yüklesem connection veya sorguları çalıştırırken problem yaşar mıyım?

Teşekkür ederim ikinize de. Bir sorum daha olacak. Önceki eğitimlerde MySQL kullanmıştım, şimdi MsSQL lazım. MsSQL'i kurmadan MySQL kaldırmam gerekir mi ? Db programları kurmak karışık ve meşakkatli olduğu için problem yaşamak istemiyorum :D

Teşekkür ederim ikinize de. Bir sorum daha olacak. Önceki eğitimlerde MySQL kullanmıştım, şimdi MsSQL lazım. MsSQL'i kurmadan MySQL kaldırmam gerekir mi ? Db programları kurmak karışık ve meşakkatli olduğu için problem yaşamak istemiyorum :D
Ben bir tane internet sitesinden copy paste ile yapmıştım. :D MariaDB kurmuştum.Fazla karışık gelmedi ama.

Sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Bende management ve MySQlL var sorun olmuyor.

Teşekkür ederim ikinize de. Bir sorum daha olacak. Önceki eğitimlerde MySQL kullanmıştım, şimdi MSSQL lazım. MSSQL'i kurmadan MySQL kaldırmam gerekir mi? dB programları kurmak karışık ve meşakkatli olduğu için problem yaşamak istemiyorum :D

Kaldırmanız gerekmez ikisi farklı port üzerinden çalışır.

Geri
Yukarı