Sanal makineye Kali Linux kurmak için HDD silmem gerekli mi?

bulut001

Centipat
Benim 2 tane harddisk var birisi Windows 10'un kurulu olduğu SSD diğeri de 2 TB'lık oyunları fotoğrafları vs. yüklediğim HDD. Peki ben 2 TB'lık HDD' ime sanal makine Kali Linux'u kursam HDD' deki bütün verilerimi silmem mi gerekir?

Çözüm
Kali'yi yüklerken diskleri bölümle kısmındaki hangi seçeneği seçmeliyim o zaman?
Sanal makine kurarken zaten normal diskleriniz kurulum sırasında gözükmez. Yanlış bir şeyi silme ihtimaliniz yok yani.(Eğer özel ayar çekmediyseniz ki zaten bunu yapmak ayrı bir olay.)

Siz Kali'nin sitesinden sanal makine için hazır olan dosyayı indirin. Bu sayede kurulum adımları ile uğraşmanıza gerek kalmaz.
Ee ben cahilim de bu konularda biraz Kali'yi yüklerken diskleri bölümle kısmındaki hangi seçeneği seçmeliyim o zaman?
VirtualBox gibi bir program kullanıyorsanız o sanal makine için bir sanal disk oluşturuyor değişken boyutlu olarak. Kuruluma direkt devam ederseniz standart olarak oraya yükleyecektir.

Kali'yi yüklerken diskleri bölümle kısmındaki hangi seçeneği seçmeliyim o zaman?
Sanal makine kurarken zaten normal diskleriniz kurulum sırasında gözükmez. Yanlış bir şeyi silme ihtimaliniz yok yani.(Eğer özel ayar çekmediyseniz ki zaten bunu yapmak ayrı bir olay.)

Siz Kali'nin sitesinden sanal makine için hazır olan dosyayı indirin. Bu sayede kurulum adımları ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Çözüm

Geri
Yukarı