Sanal makineye macOS 10.11 El Capitan kurulumu

lucarth

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500 16GB DDR4 500GB M.2 NVMe SSD Sapphire Pulse Radeon RX 6600 Gaming 8GB
VMware 12 sanal makineye El Capitan 10.11 kurdum, yükleme sırasında Apple kimliği girince bu öge geçici olarak mevcut değil hatası alıyorum. Tarih ayarlamayı denedim ama hata geçmedi yardımcı olabilecek var mı?

VMware 12 sanal makineye El Capitan 10.11 kurdum, yükleme sırasında Apple kimliği girince bu öge geçici olarak mevcut değil hatası alıyorum. Tarih ayarlamayı denedim ama hata geçmedi yardımcı olabilecek var mı?
Sanal makinede Apple ID kullanmayı hiçbir şey yapmadan beklemeyin. Sanal makineler kurulduktan sonra genel olarak geçici bir seri numarası koyuluyor ve bundan dolayı Apple ID ile giriş yapamazsınız. Bunu da düzeltmek için kodlar var. Aşağıdaki kodları ".vmx" dosyanıza girin (".vmx" dosyası sanal makinenizi nereye kaydettiyseniz orada olacaktır).

board-id = “Mac-94245B3640C91C81”
hw.model.reflectHost = “FALSE”
hw.model = “MacBookPro8,1”
serialNumber.reflectHost = “FALSE”
serialNumber = “W89GTEYYDH2G”
smbios.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.ROM.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.MLB.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.ROM = “2C3361567987”

Sanal makinede Apple ID kullanmayı hiçbir şey yapmadan beklemeyin. Sanal makineler kurulduktan sonra genel olarak geçici bir seri numarası koyuluyor ve bundan dolayı Apple ID ile giriş yapamazsınız. Bunu da düzeltmek için kodlar var. Aşağıdaki kodları ".vmx" dosyanıza girin (".vmx" dosyası sanal makinenizi nereye kaydettiyseniz orada olacaktır).

Board-ID = “MAC-94245B3640C91C81”
Hw. Model. Reflecthost = “false”
Hw. Model = “macbookpro8, 1”
Serialnumber. Reflecthost = “false”
Serialnumber = “W89gteyydh2g”
SMBIOS. Reflecthost = “false”
efi.nvram.var.ROM.reflecthost = “false”
EFI. NVRAM. Var. Mlb. Reflecthost = “false”

Kodları girdim fakat şimdi de bu ekranda doğrulama yaparken OS X izlenceleri menüsüne geri atıyor.
1639476637768..jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodları girdim fakat şimdi de bu ekranda doğrulama yaparken OS X izlenceleri menüsüne geri atıyor.
Kurulumu önceden yapmamış mıydınız? Eğer yapmadıysanız bu kodları kurulumdan sonra girmeyi deneyin. Onun dışında fayda eder mi tam emin değilim ancak internet bağlantınızı da kesmeye çalışın (kesin bir fayda etmeyecek muhtemelen).

Kurulumu yapmak için Apple hesabı istiyor, internet bağlantısını kesmeyi denedim ama ise yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:

board-id = “Mac-94245B3640C91C81”
hw.model.reflectHost = “FALSE”
hw.model = “MacBookPro8,1”
serialNumber.reflectHost = “FALSE”
serialNumber = “W89GTEYYDH2G”
smbios.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.ROM.reflectHost = “FALSE”
efi.nvram.var.MLB.reflectHost = “FALSE”
Kodlarda olan seri numarasını değiştirmeyi deneyin ;)

Kurulumun o kısmında Apple ID ile giriş yapılıyor mu peki? Eğer giriliyorsa bu sefer orada giriş yapmayı deneyin.

Bu öge geçiçi olarak mevcut degıl hatası verıyor yapılamıyor, verdiğiniz kodlardan sonra ID şifre giremeden bşr oncekı menuye atıyor.

Kodlarda olan seri numarasını değiştirmeyi deneyin ;)

Değiştirdim ama sonuç aynı
Baska bir bilgisayarda Intel i3 4030u laptop Lenovo G50, yine sanal makineye Big Sur kurmaya calisiyorum, yukleme sirasinda 12 dakika kalirken makineyi reboot ediyor.

Son düzenleme:
yukleme sirasinda 12 dakika kalirken makineyi reboot ediyor.
O kısım normal, sonrasında neler oluyor.
Videoda da o şekilde oluyor. Bak :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Değiştirdim ama sonuç aynı
Baska bir bilgisayarda Intel i3 4030u laptop Lenovo G50, yine sanal makineye Big Sur kurmaya calisiyorum, yukleme sirasinda 12 dakika kalirken makineyi reboot ediyor.
Bu arada, bunun için farklı konu açar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı