Çözüldü Sanal makineye macOS kurarken logo ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

REXLEO

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Vizyoner
Yeni makale "Sanal bilgisayara macOS monterey nasıl kurulur?" denemesi yaptım ancak başarılı olamadım. Adım adım bütün aşmaları yaptım. Sanal makineyi çalıştır dediğimde Apple elma logosu geliyor ve ilerleme olmuyor. Orada takılıp kaldım. Sebebi ne olabilir?

Sanal Cihazın Özellikleri :

İşlemci : 4 çekirdek

RAM : 10 GB

HDD : 150 GB

Son düzenleme:
Yeni makale "Sanal bilgisayara macOS monterey nasıl kurulur?" denemesi yaptım ancak başarılı olamadım. Adım adım bütün aşmaları yaptım. Sanal makineyi çalıştır dediğimde Apple elma logosu geliyor ve ilerleme olmuyor. Orada takılıp kaldım. Sebebi ne olabilir?

Cihazın Özellikleri :

İşlemci : 4 çekirdek

RAM : 10 GB

HDD : 150 GB
Merhabalar, pek bir belirttiğiniz bilgi olmadığı için pek kesin bir bilgi veremiyorum ve bundan dolayı birkaç tane soru sormam lazım. Aşağıdaki soruları cevaplarsanız sevinirim.

“Hangi Sanal Makina platformunu kullanıyorsunuz?”
“AMD bir işlemci kullanıyorsanız buna göre özel bir rehber mi kullandınız?”
“VMWare kullanıyorsanız bir de Verbose mode ile kontrol etmek için sanal sistem açılırken “Windows + V” tuşlarına basılı tutup sistem açılırken en son takıldığınız yazıyı kontrol eder misiniz?”

Merhaba kardeşim. İlgilendiğin için teşekkürler.
Bu makaleyi uyguladım. Bu nedenle fazla detay vermedim, gerekli her şey makalede var. İşlemci AMD Ryzen 7 4800H. İşletim sistemi Win11 insider. Yardımcı olursan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıdaki sanal makine rehberim işe yaramadı mı?
Tam olarak sorunun ne olduğunu anlamak için @453482 un yöntemini deneyiniz :)
Merhabalar, pek bir belirttiğiniz bilgi olmadığı için pek kesin bir bilgi veremiyorum ve bundan dolayı birkaç tane soru sormam lazım. Aşağıdaki soruları cevaplarsanız sevinirim.

“Hangi Sanal Makina platformunu kullanıyorsunuz?”
“AMD bir işlemci kullanıyorsanız buna göre özel bir rehber mi kullandınız?”
“VMWare kullanıyorsanız bir de Verbose mode ile kontrol etmek için sanal sistem açılırken “Windows + V” tuşlarına basılı tutup sistem açılırken en son takıldığınız yazıyı kontrol eder misiniz?”

Yukarıdaki sanal makine rehberim işe yaramadı mı?
Tam olarak sorunun ne olduğunu anlamak için @453482 un yöntemini deneyiniz :)
Sorunu çözdüm. Sorun AMD işlemciymiş. AMD işlemciyi Intel olarak göstermek gerekiyor. Bunu da makalenize eklerseniz güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdüm. Sorun AMD işlemciymiş. AMD işlemciyi Intel olarak göstermek gerekiyor. Bunu da makalenize eklerseniz güzel olur.
Nasıl yapıldığını da anlatsaydınız keşke.
AMD işlemcili bilgisayarlara VMWare ile macOS kurmak istiyorum. Uzun süredir birçok versiyonu deniyorum ancak kuramadım. Bütün yönergeleri tek tek uyguluyorum ama logo ekranından öteye gitmiyor bir türlü. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Nasıl yapıldığını da anlatsaydınız keşke.
AMD işlemcili bilgisayarlara VMWare ile macOS kurmak istiyorum. Uzun süredir birçok versiyonu deniyorum ancak kuramadım. Bütün yönergeleri tek tek uyguluyorum ama logo ekranından öteye gitmiyor bir türlü. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba?
Yeni konu oluşturun. Oradan yardım etmek için kullanıcılar gelecektir. Ben eğer eve geçebilirsem yardımcı olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı