Sanal makineye Risc-OS kurmak

SiounX

Hectopat
Sanal makine üzerine Linux alt dalı olan risc-OS kurmak istiyorum. Fakat sitesinden indirdiğim dosya Rasberry Pİ için img olarak iniyor, VirtualBox üzerinden açılmıyor. Nasıl yapabilirim?

Sanal makine üzerine Linux alt dalı olan risc-OS kurmak istiyorum. Fakat sitesinden indirdiğim dosya ımg olarak iniyor, VirtualBox üzerinden açılmıyor. Nasıl yapabilirim?
VirtualBox img uzantılı işletim sistemi dosyalarını destekliyor diye biliyorum fakat pek emin değilim.

VirtualBox img uzantılı işletim sistemi dosyalarını destekliyor diye biliyorum fakat pek emin değilim.
Kurulum yaparken iso dosyası seç diyor, img dosyalarını göstermiyor dosya seçme ekranında.
1702763529160.png

RiscOS'un linux ile uzaktan yakından alakası yok. Unix tabanlı bir sistem bile değil. Süper kullanışsız bu eski işletim sistemini kurma amacın nedir :D merak mı yoksa başka bir şeyden mi merak ettim açıkçası.

RiscOS'un linux ile uzaktan yakından alakası yok. Unix tabanlı bir sistem bile değil. Süper kullanışsız bu eski işletim sistemini kurma amacın nedir :D merak mı yoksa başka bir şeyden mi merak ettim açıkçası.
Sunum yapacağım. 🥹

Vdi dosyasına çift tıkla.

Virtualacorn direkt riscos'u çalıştırmak için sanırım. Tutoriallara youtube'dan bakabilirsin.
Bulamadım, kaynak video atabilir misin?

Geri
Yukarı