Sanal PC oyun için kullanılır mı?

haliltrr

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) İ7-9750H CPU @ 2.60Hz 16GB Bellek
OMEN by HP Laptop 15-dc1xxx
Merhaba ben VirtualBox üzerinden bir macOS veya Windows kuracağım oradan oyunlarımı ve işlerimi yapacağım. RAM ve depolama alanına güzel bir miktar ayırsam o sanal PC'yi kullanabilir miyim oyun için?
Not: Çekirdek işinden pek anlamam ama makineyi kurarken kaç çekirdek ayırmam lazım oyun için?

Merhaba ben VirtualBox üzerinden bir macOS veya Windows kuracağım oradan oyunlarımı ve işlerimi yapacağım. RAM ve depolama alanına güzel bir miktar ayırsam o sanal PC'yi kullanabilir miyim oyun için?
Not: Çekirdek işinden pek anlamam ama makineyi kurarken kaç çekirdek ayırmam lazım oyun için?

Hocam ana bilgisayar kadar iyi performans elde edemezsiniz oyun için işlemcinizin 4 de 2 veya 3'ünü ayırmanız gerek.

VBOX ile doğrudan güzelce oynuyamazsın, performansı çok yetersiz gelir.

Donanım düzeyinde sanallaştırma yolları var. Onlar ile güzel FPS alınabiliyor.

Oynayamazsınız.

Ana bilgisayar hızını edinemezsiniz, sistem ne kadar güçlü olsa da kayıp yaşanır.
Hocam ana bilgisayar kadar iyi performans elde edemezsiniz oyun için işlemcinizin 4 de 2 veya 3'ünü ayırmanız gerek.
Windowssa tek çekirdek bırakıp diğer hepsini sanala paslayabilir.

Oynar, hatta ekran kartını sanal makineye bile paslayabilir.

Yapılacak işe göre ben genelde iki atarım da sanalda çalışacak sistem windowssa 4 altı kesmez sanki :D

Ben internetten dosya indireceğim zaman kullanıyorum hocam virüs vs. ihtimali için 2 çekirdek bana gayet yetiyor :)

Ben internetten dosya indireceğim zaman kullanıyorum hocam virüs vs. ihtimali için 2 çekirdek bana gayet yetiyor :)
Windows sürümü ve yapılacak işe göre değişir hocam, eğer güç isteyen program kullanılacaksa kesmez de bi firefox da açar.

Geri
Yukarı