Sanal POS önerisi

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhaba, sitem için sanal pos bakıyorum. Bana sorun çıkarmayacak küçük çaplı bir Minecraft sitesine sanal pos verecek kurum hangi kurumdur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük çaplıdan kasıt önemli. Paytr kullanmıştım zamanında genel izlenim olumluydu. İyzco vs de bakabilirsiniz. Vergi levhanız vs vardır umarım aksi halde biraz zor olur çünkü.

Küçük çaplıdan kasıt önemli. Paytr kullanmıştım zamanında genel izlenim olumluydu. İyzco vs de bakabilirsiniz. Vergi levhanız vs vardır umarım aksi halde biraz zor olur çünkü.
Hayır vergi levham yok. Basit bir Minecraft sunucusunun basit bir sitesi olacak. Bireysel kullanımda veriyorlar diye biliyorum.
PayTR de de satış oldukça ara sıra kanıt istiyorlar.
Ne gibi?

Benden kargonun; İçine ne koyduğum, kargo paketinin kapalı hali, kargo takip numarasını istemişlerdi ilk siparişimde. Ondan sonra ayda bir 3-5 siparişin kargo takip numarasını soruyorlar.
Ben dijital bir şey (VIP vb.) satacağım için bana sormazlar herhalde. Bir de 18 yaş şart mı PayTR'de?

Ben dijital bir şey (VIP vb.) satacağım için bana sormazlar herhalde. Bir de 18 yaş şart mı PayTR'de?
  • Kargoya henüz vermediğim siparişlerin panelde gözüken sipariş detaylarını.
  • Parasını iade ettiğim siparişin; iade kargo takip numarasını, müşteri mesajlaşmalarını, sürecin tarih gözükecek şekilde nasıl olduğunun kanıtlarını.
  • Hatta bir müşterim siparişine ekstra bir şey istemiş ama bunu sitede bulamamış, ücretini şu ürüne sayın diye yanında ucuz bir şey almış. İstediği şey maliyet edecek bir şey değil diye diğer aldığı ürünün ücretini iade ettim 10 dk sonra aradılar "Ne yaptınız? Noldu?" diye.
PayTR = Paranoyak. Sorarlar, en kötü key/hesap ne satıyorsanız gönderdiğiniz e-postanın resmini isterler, beğenmezlerse de "Müşteriye sorun bakalım sorun yaşamış mı? Sonra da yazdığı şeyi bize gönderin." derler.
Şimdi yazınca cidden dolduğumu farkettim.

Yaş konusunda kesin bilgim yok ama ödemeyi sizin adınıza bir iban numarasına yapıyorlar, banka hesabı gerekiyor yani.

Kargoya henüz vermediğim siparişlerin panelde gözüken sipariş detaylarını.
Parasını iade ettiğim siparişin; iade kargo takip numarasını, müşteri mesajlaşmalarını, sürecin tarih gözükecek şekilde nasıl olduğunun kanıtlarını.
Hatta bir müşterim siparişine ekstra bir şey istemiş ama bunu sitede bulamamış, ücretini şu ürüne sayın diye yanında ucuz bir şey almış. İstediği şey maliyet edecek bir şey değil diye diğer aldığı ürünün ücretini iade ettim 10 dk sonra aradılar "Naptınız? Noldu?" diye. PayTR = Paranoyak. Sorarlar, en kötü key/hesap ne satıyorsanız gönderdiğiniz e-postanın resmini isterler, beğenmezlerse de "Müşteriye sorun bakalım sorun yaşamış mı? Sonra da yazdığı şeyi bize gönderin." derler.
Şimdi yazınca cidden dolduğumu farkettim.

Yaş konusunda kesin bilgim yok ama ödemeyi sizin adınıza bir iban numarasına yapıyorlar, banka hesabı gerekiyor yani.
Biraz uğraştırıcı imiş.
Vergi levhası gerektiriyor mu? Bireysel olarak başvurabilir miyim?

Biraz uğraştırıcı imiş.
Vergi levhası gerektiriyor mu? Bireysel olarak başvurabilir miyim?
En detaylı bilgiyi arayarak yada site üzerinden chat/bilgi formu ile öğrenebilirsiniz.
Hem izyco hem PayTr bakın şartları neler diye ona göre karar verin.
Vergi levhası gerekirse buda şirket açmak gerek buda aylık maliye (muhasebeci) masrafı demek bu sayede fatura kesersiniz.
Fakat; şirket açınca devlete vergi ödemek zorunda kalırsın!!
İnşallah vergi levhası olmadan hal edersiniz..

Yeni konular

Geri
Yukarı