Sanal TPM yapmak mümkün mü?

Bende onu bir program ile varmış gibi gösterebilir miyim diye soruyorum.

Varmış gibi göstermenin kimseye bir yararı olmaz amacınız işletim sistemini kullanmaksa zaten fixli ISO'ları ya da registry üzerinden yapılan değişiklikleri kullanarak kurabilirsiniz ancak Windows'un sağladığı TPM gerektiren özellikleri kullanamazsınız.

Düz mavi BIOS diyorsunuz UEFI desteği de yok sanırım bilgisayarınızda bü yüzden TPM olsaydı da kuramazdınız. Sisteminizi atın ona göre konuşalım.

• i5-4460
  • GT 730 2 GB.
  • Acer H81 anakart.
  • 8 GB RAM.
  • WD Green 240 GB SSD.
  • UEFI desteği var.
Insider üzerinden yüklemek istiyorum işlemci hata vermiyor sadece tmp hata veriyor.

Bende desteklemeyen zannetiğim anakartta bu videolar sayesinde Windows 11 kurdum diyorum, asıl sen ne alaka
Windows'un dosyalarında oynama yapan kişiler var bunların yaptığı iso dosyaları ile yükleyebiliyorsun ama güvenli mi dersen kesin birşey diyemem. TPM olmasada yükleyebiliyorsun yani olmadığını bildiğin birşey yoktan var olmuyor.

Ayrıca düz mavi bir BIOS'um var ve desteklemiyor. Yinede teşekkürler.
Düz mavi bios olması desteklemediğini göstermez. Bende Lenovo IdeaPad var ve mavi bios olmasına rağmen TPM 2.0 var.

• i5-4460
  • GT 730 2 GB.
  • Acer H81 anakart.
  • 8 GB RAM.
  • WD Green 240 GB SSD.
  • UEFI desteği var.
Insider üzerinden yüklemek istiyorum işlemci hata vermiyor sadece tmp hata veriyor.
İnsider sürüm işlemci gereksinimini atlar. Ayrıca sisteminiz desteklemiyor ise kurmanızı önermem. Sonra hata olunca Microsoft suçlu gibi davranıyorsunuz. Windows 10 hala iyi ve destek alıyor. 2025'e kadar yolu var.

TPM soketi yani girişi delux yada ust seviye anakartlarda var. Biz sadece bioslarda arıyoruz aslında katıhal bir donanım parcası tıpkı ethernet ses ekran kartı gibi ayrı bir parça. yeni anakartların bazılarında gömülü olarak geliyor o kadar

Dosya Ekleri

• tpm2.0.png
    tpm2.0.png
    170,7 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Yukarı