Sanallaştırma devrede olmasına rağmen devre dışı görünüyor

gudlakboys

Hectopat
Daha fazla  
Mobil PUBG'yi bilgisayarda emülator ile oynamak için virtual teknolojisi (sanallaştırma) aktif etmem gerekiyor. BİOS'dan Disableden Enable'ye çevirdim. Ama yinede sanallaştırmayı devre dışı olarak gösteriyor. Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Intel core i5 3570 3.4 GHz 4 cores
Benim yapmam gereken tek şey BIOS ayarlarından Enable konumuna getirmem yeterli olabiliyor. Bir emülator kullanmak için fakat Enable'a getirdiğim konum yine de devre dışı gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'un böyle bir problemi var.

Komut İstemi'ni (cmd) yönetici olarak çalıştır ve şu komutu yaz:
Kod:
dism.exe /Online /Disable-Feature:Microsoft-Hyper-V

Daha sonra bilgisayarını yeniden başlat. Görev yöneticisinden kontrol et. Sorun düzelmiş olmalı.

Windows 10'un böyle bir problemi var.

Komut İstemi'ni (cmd) yönetici olarak çalıştır ve şu komutu yaz:
Kod:
dism.exe /Online /Disable-Feature:Microsoft-Hyper-V

Daha sonra bilgisayarını yeniden başlat. Görev yöneticisinden kontrol et. Sorun düzelmiş olmalı.

Teşekkürler.
Bugün tekrar bir hata oluştu.Sanallaştırma artık devre dışı gözüküyor.Tekrar komutu denedim olmadı.Bios da disabledi enableye çevirdim,komutu yazdım,bilgisiyarı yeniden başlattım olmadı.Yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler.
Teşekkürler.
Bugün tekrar bir hata oluştu.Sanallaştırma artık devre dışı gözüküyor.Tekrar komutu denedim olmadı.Bios da disabledi enableye çevirdim,komutu yazdım,bilgisiyarı yeniden başlattım olmadı.Yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 1.063
Son düzenleme:
Arkadaşlar benzer bir sorunu bende yaşıyorum sanallaştırma etkin görev yöneticisinden kontrol ediyorum ama emülatör görmüyor bunun nedeni ne olabilir işlemci 2200g win 10 cevaplarsanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı