Sanayide çırak için 4000 TL nasıl?

Mustafa773

Hectopat
Arkadaşlar yeğenim sanayide makine üzerine işe başlıcakmış şimdilik 4000tl vericeklermiş bu para normalmi çıraklar için 6k alan çırakta varmış orda, çırak olan veya sanayide çalışan varsa bilgilendirebilir mi.

Arkadaşlar yeğenim sanayide makine üzerine işe başlıcakmış şimdilik 4000tl vericeklermiş bu para normalmi çıraklar için 6k alan çırakta varmış orda, çırak olan veya sanayide çalışan varsa bilgilendirebilir mi.
Gerçekten iş öğreteceklerse paranın pek önemi yok.

4000 lira maaşlı köleden başka bir şey değil. Merkezi yerlerdeki restoranlara sorsun bir yeğeniniz komi arıyorlarmıymış. Komilere asgari ücret civarı veriyor çoğu restoran.

Bim'de 14680 veriyorlar.
Eğer ki sürekli orada devam edeceksen 5 10 yıl sonrası için iyi yatırım. Ama daha sonra okula gideceksen kötü çok kötü bir para.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağır iş yaptırmasalar çırak için iyi para. Çırak getir götür yapar iş öğrenir önemli olan öğrenebilecek bir ortam olması. İşi öğrendikten sonra kat be kat karlı durumda. Lise bitince sanayide devamsa çalışsın yoksa hamallık.

Arkadaşlar yeğenim sanayide makine üzerine işe başlacakmış şimdilik 4000TL vereceklermiş bu para normal mi çıraklar için 6K alan çırakta varmış orada, çırak olan veya sanayide çalışan varsa bilgilendirebilir mi?

Benim arkadaş çırak idi oto elektrikçide 4000 veriyorlardı ama ne kadar çırak olunsada az geliyor bana insafsızlık. Asgari ücretin yarısı olsun yine eyvallah.

4000 lira maaşlı köleden başka bir şey değil. Merkezi yerlerdeki restoranlara sorsun bir yeğeniniz komi arıyorlarmıymış. Komilere asgari ücret civarı veriyor çoğu restoran.
Komilik yaptınız mı bilmiyorum da yaparsanız asıl köleliğin ne olduğunu daha iyi anlarsınız. Komilikle sanayide çalışmayı bir tutmak gördüğüm en saçma şeylerden.

Yeni konular

Geri
Yukarı