Çözüldü Sandboxie Steam'den ban yedirir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

woitx

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Başlıkta açık açık yazdım. Bir hesabım VAC yedi, ondan Rust oynuyordum. Ana hesabım normal bilgisayarda. Sizce ban yedirir mi? Sandboxie ile VAC yiyen hesabımda kullanacağım. RAM 8 GB olduğu için Windows'da bir hesap daha açmak istemiyorum.

Çözüm
Olabilir 3.parti uygulama kullanman yasak sonuçta.
Bilgisayarda tespit edilince diğer hesabınada etki etme olasılığı çok yüksek.
Bilgisayarda başka kullanıcı açman çözüm değil.
Dostum ban yiyen birkaç kişinin bilgisayarında hile kullanmamasına rağmen yüklü olan programlar arasında Sandboxie, Cheat Engine türünde programlar vardı.
3.parti yazılım kullanmak yasak.
Evet oyuna enjekte ettiğiniz bir dosya yok ama VAC sistemi arkada algılayıp oyuna etki ettiğini görürse o zaman işiniz zor.
Dediğin şekilde bir olayı hiç görmedim, gördüklerimin hepsi önceden OW'ye düşüp sonra VAC'a dönüşen banlara "Cheat Engine vb. program yüzünden ban yedim" diyor. OW'ye düşmüş zaten adam ama Cheat Engine vb. programları suçluyor. Ayrıca yazılımla uğraştığım için VAC sisteminin o kadar etki alanının olmadığını da biliyorum. Sadece o etki alanında çalışacak program Vanguard'dır, yani Valorant'ın hile koruma sistemi. Kendini Kernel'da yani A0 seviyesinde çalıştırıyor. Bu da Windows'un bulunduğu kısım oluyor. Bir sürücü atayıp bunu bios'a/uefi'ye kayıt ediyor ve bu sürücüyü isteseniz de kapatamıyorsunuz yalnızca Vanguard'ı kaldırırsanız kapanıyor. VAC böyle bir seviyede çalışmadığı için doğal olarak o kadar etki alanı yok.

Neyse, konu sahibinin sorununa gelecek olursak yedirmiyor. Ama yine de Sandboxie programını asla tavsiye etmiyorum. Arayüz olarak bu kadar vasat, ram kullanımı olarak bu kadar yüksek başka bir program yok. Avast Sandbox'ı tavsiye ederim.

Yanlış anlamayın, size muhalefet olmak için uğraşmıyorum. Yalnız dediğim gibi, VAC sistemi oyuna bağlandığınız andan itibaren devreye giriyor ve oyunun çekirdek dosyalarında değişiklik yapıp yapmadığınıza bakıyor.

Sistemde üçüncü parti yazılım bulundurmanız direkt yasaklama alacağınız anlamına gelmiyor. Kullandığınız yazılımı sunucularına bağlandığınız oyuna enjekte etmeniz gerekiyor. Diğer türlü VAC sisteminin tetiklenme ihtimali yok.

Yok hocam ne Muhalefet'i aklımızdakileri söylüyoruz estağfurullah :D

VAC Bypass kullanırsan bi sıkıntı olmaz ban yemezsin.​

Yanlış anlamayın, size muhalefet olmak için uğraşmıyorum. Yalnız dediğim gibi, VAC sistemi oyuna bağlandığınız andan itibaren devreye giriyor ve oyunun çekirdek dosyalarında değişiklik yapıp yapmadığınıza bakıyor.

Sistemde üçüncü parti yazılım bulundurmanız direkt yasaklama alacağınız anlamına gelmiyor. Kullandığınız yazılımı sunucularına bağlandığınız oyuna enjekte etmeniz gerekiyor. Diğer türlü VAC sisteminin tetiklenme ihtimali yok.
o yüzden vac bypass var.

Geri
Yukarı