Sandık görevlisi nasıl olunur?

Bobofet26

Hectopat
Daha fazla  
Dünkü seçimde gerekli oy sayısına ulaşılmadığı için seçimler 2. tura ertelendi ve benim merak ettiğim şey şu an sandık görevlisi olabilir miyim? nasıl olurum?
Konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Dünkü seçimde gerekli oy sayısına ulaşılmadığı için seçimler 2. tura ertelendi ve benim merak ettiğim şey şu an sandık görevlisi olabilir miyim? Nasıl olurum?
Konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

İlk önce Recep'i mi savunuyorsun Kemal'i mi?

Olamazsın. Eşim sandık görevlisi ve ona gelen yazıya bakılırsa ilk seçimde kimler görevliyse yine aynı kişiler görevli oluyor.

Eşim öğretmen olduğu için MEB tarafından görevlendirildi.

Partilerin açtıkları çadırlar (tam olarak ismini bilmiyorum) var. Oraya gidip isim yazdıracaksın.

Olamazsın. Eşim sandık görevlisi ve ona gelen yazıya bakılırsa ilk seçimde kimler görevliyse yine aynı kişiler görevli oluyor.

Babam iyi partinin çadırına isim yazdırdı ve arkamda olan ortaokuluna sandık için görevlendirildi.

1684146492446.png

Şöyle küçük bir şey gösterebilirim. Buyurun tutanak.

@Sydraaa Bu arkadaş 2. tur için soruyor. Şu an gidip başvuru yapılamıyor muhtemelen. Çünkü dün akşam eşime yapılan bildiride yine aynı kişilerin görevli olacağı söylendi.

Yoksa herhangi bir seçim için müracat yapılabilir tabii.

@Sydraaa bu arkadaş 2. tur için soruyor. Şu an gidip başvuru yapılamıyor muhtemelen. Çünkü dün akşam eşime yapılan bildiride yine aynı kişilerin görevli olacağı söylendi.

Yoksa herhangi bir seçim için müracat yapılabilir tabii.

2. tur için bir bilgim yok fakat sandık görevlisi olmak için dediğimin yapılması ve seçilmeniz yeterli. Haklısınız hocam.

Geri
Yukarı