Sandık kurulu seçmen üyesi seçilmek ne demek?

252217

Hectopat
Makaleler
1
Bana bekçi tarafından kağıt gelerek sandık kurulu seçmen üyesi seçildin dedi bu nedir tam olarak gitmezsem ne olur? Başvuru falanda yapmadım siyaset ile zerre ilgim yok.

Bana da geçen haftalarda akşam saatlerinde kağıt verip sandık görevlisi olduğumu gitmezsem 2 seneye kadar para cezası olduğunu söylediler. İlçe seçim kurulunu aradım cezası var mı varsa iptal etmek istiyorum dedim. Adam bana "bugüne kadar kimseye yaptırım uygulamadık" dedi ama iptal ettim demediği için güvenemedim içimde bir kuşku oluştu. Bugün tekrar arıcam paydostan sonra

Bana da geçen haftalarda akşam saatlerinde kağıt verip sandık görevlisi olduğumu gitmezsem 2 seneye kadar para cezası olduğunu söylediler. İlçe seçim kurulunu aradım cezası var mı varsa iptal etmek istiyorum dedim. Adam bana "bugüne kadar kimseye yaptırım uygulamadık" dedi ama iptal ettim demediği için güvenemedim içimde bir kuşku oluştu. Bugün tekrar arıcam paydostan sonra.

Ben yine de gidip görüneceğim ne olur ne olmaz 1040 TL maaş vereceklermiş zaten.

Ben yine de gidip görüneceğim ne olur ne olmaz 1040 TL maaş vereceklermiş zaten.

Seçmen üyeysen 700TL alacaksın diye biliyorum artı olarak attığım resimde not kısmında zorunlu değil yazıyor. Ya kime güvenicez bilmiyorum açıkçası

Dosya Ekleri

• not.png
    not.png
    73,4 KB · Görüntüleme: 66
Seçmen üyeysen 700TL alacaksın diye biliyorum artı olarak attığım resimde not kısmında zorunlu değil yazıyor. Ya kime güvenicez bilmiyorum açıkçası.

Gittiğinde zaten lazım değilsen geri çevirirler muhtar bana 1040 TL alacaksın dedi fiyatlar 2024'e göre güncel değil galiba. Bizim evden okula 5 dakikalık yer olduğu için gideceğim.

Geri
Yukarı