SanDisk 1TB Ultra alınır mı?

Render sisteminde ana disk olacak. Samsung gibi bazı kaliteli modeller 1300-1500 TL bandında. O yüzden biraz şüphede kaldım. Acaba daha fazla verip daha kaliteli olabilecek bir şeye mi yöneleyim? Ama SanDisk üzmezse orta vadede yinde SanDisk'i fiyatı yüzünden tercih etmek isterim. Kritik soru üzmez değil mi?

Render sisteminde ana disk olacak.
DRAM, yani bir nev'i önbellek diyebiliriz, olmadığı için birincil disk olarak kullanılmasını önermiyorum ama kullanılırsa da dünyanın sonu değil.

Kritik soru üzmez değil mi?
Üzmez. Alternatif olarak bu ürüne bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bunda DRAM Var mı?
Evet hocam, 1GB DDR3L DRAM'a sahip.
Specifications: Kingston A2000 1 TB
Brand:Kingston
Model:SA2000M8/1000G
Capacity:1000 GB (931 GB usable)
24 GB additional overprovisioning
Controller:Silicon Motion SM2263ENG
Flash:Micron, 96-layer 3D TLC
NW952, MT29F2T08EMHBFJ4-R:B
DRAM:1x 1 GB Kingston DDR3L-1866
B5116ECMDXGJD
Endurance:600 TBW
Form Factor:M.2 2280
Interface:PCIe Gen 3 x4, NVMe 1.3
Device ID:KINGSTON SA2000M81000G
Firmware:S5Z42105
Warranty:5 years
Price at Time
of Review:
$128 / 13 cents per GB

Bir şey sormak istiyorum, ön safyada böyle yazmışsınız:
500 lüğü kendi makineme alıp 1TB'nin yanına da
Bunu takacağım çünkü :)

Bu diski ana disk olarak kullanacağınızı söylemişsiniz, bu durumda SanDisk de alınabilir, SSD'de herhangi bir sorun yok ancak daha iyisi olsun diye A2000 önermiştim.

Evet hocam, 1GB DDR3L DRAM'a sahip.

Bir şey sormak istiyorum, ön safyada böyle yazmışsınız:

Bu diski ana disk olarak kullanacağınızı söylemişsiniz, bu durumda SanDisk de alınabilir, SSD'de herhangi bir sorun yok ancak daha iyisi olsun diye A2000 önermiştim.
Yeni alacağım diski sistem diski olarak kullanacağım. Corsair kapasitesi yetersiz kalır. Çok şey yüklenecek. Corsair az kapasiteli de olsa yedekleme diski olacak.

Bence yedekleme diskini SATA SSD olarak alın. İşinizi görecekse daha mantıklı olur.

Yedekleme diskine değil işletim sistemi diskine ihtiyacım var. 250 GB yetersiz kalacağı için 500'de ucu ucuna yettiği için 1T ye geçiyorum. Bu oğlumun makinesı. Bundaki 500 lüğü kendi makinema sistem diski yapıp bendeki 250 liliği de oğlumun makineya 2. M.2 yedek diski yapacağım. Yedek için ayrıca HDD ve Harici HDD'de var :). Yeterince anlatabildim inşallah.

Yeni alacağım diski sistem diski olarak kullanacağım. Corsair kapasitesi yetersiz kalır. Çok şey yüklenecek. Corsair az kapasiteli de olsa yedekleme diski olacak.
Şöyle demeye çalışıyorum, Windows'u MP510'a kurmanız yeterli aslında. Tekrardan söylüyorum, SanDisk de alınabilir ama A2000 daha iyi olur.

Çıkabileceğiniz maksimum bütçe nedir?

Şöyle demeye çalışıyorum, Windows'u MP510'a kurmanız yeterli aslında. Tekrardan söylüyorum, SanDisk'de alınabilir ama A2000 daha iyi olur.

Çıkabileceğiniz maksimum bütçe nedir?

Ha yani Windows'u MP510'a kur, diğer programları yeni diske kur mu diyorsunuz? O zaman hız farkı olmaz mı yani?
Bütçe en fazla 1100-1200. Ama SanDisk HB'de 50 TL ektra indirimle 920 TL'ye geliyor.

Geri
Yukarı