SanDisk flash bellek çalışmıyor

Bütçe
unuttum
Öncelike selamünaleyküm. Bu konu beni gerçekten yordu. Bunu tek ben mi yaşıyorum yoksa başkası yaşadı da, çözdü, anlatmadı mı? Her neyse.
Sorun şu: Benim flashım PC de gözükmüyor. Disk yönetiminde gözükse de disk yani kaç GB yazıldığı kısım yok. Regeditden ayar çektim, yan programları denedim ve hata verdi (Low level format ve vs.) Ve biçimlendirmeyi denedim. Hiçbiri çalışmadı ve ben artık çok sinir oldum. Yani 16 GB'lık flash bellek çok işime lazım ama bir türlü düzeltemedim. Belki markadan dolayıdır diyorum içimden ama olmaz böyle yahu :(. Biri lütfen bana yardımcı olsun. Ayriyeten de büyük fotoğraflar için kusura bakmayın.

resim_2021-06-01_230136.png

sm3259AA1 kısaca sandisk flash belleğim çalışmıyor.png

Dosya Ekleri

• resim_2021-06-01_225638.png
    resim_2021-06-01_225638.png
    80 KB · Görüntüleme: 48
  • resim_2021-06-01_225818.png
    resim_2021-06-01_225818.png
    27,4 KB · Görüntüleme: 52
  • resim_2021-06-01_225858.png
    resim_2021-06-01_225858.png
    59,6 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kendini korumaya almış olabilir hocam. SanDisk ürününde benim de buna benzer sorunum olmuştu. Garanti kapsamında çekya ülkesine gönderdim ürünü değiştirip gönderdiler.

Yanlış anlaşılmasın: SanDisk büyük marka hatta SD standartını getiren marka diye biliyorum ama hayatımda 1 kez SanDisk flash bellek almıştım kısa sürede yazmaya karşı bozuldu. O günden beri asla SanDisk marka flash almam da aldırmam da. Kingston ve Lexar marka kullandığım flash bellekler bir kez bile üzmemişti.

Başka disk yönetimi programı ile gözatmayı dene mesela EaseUS Partition Master ya da Acronis disk director.
Tamamdır. Deniyim teşekkürler
Disk kendini korumaya almış olabilir hocam. SanDisk ürününde benim de buna benzer sorunum olmuştu. Garanti kapsamında çekya ülkesine gönderdim ürünü değiştirip gönderdiler.
Bende 2 3 hatta 4 senedir duruyor flash. Sanırım bir yükleme işlemi sırasında yarıda kesildi. Ondan beri adam gibi çalışmıyor. Garanti zaten çoktan bitti yinede teşekkürler.
Yanlış anlaşılmasın: SanDisk büyük marka hatta SD standartını getiren marka diye biliyorum ama hayatımda 1 kez SanDisk flash bellek almıştım kısa sürede yazmaya karşı bozuldu. O günden beri asla SanDisk marka flash almam da aldırmam da. Kingston ve Lexar marka kullandığım flash bellekler bir kez bile üzmemişti.
Bende bir sandisk sd kart vardı o bile bozuldu. Sandisk paran var ise alınmaz, ama aldığım zamanlarda kalite farkını çok bilmiyordum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı