Sandisk Sata 3 SSD ''Reboot and select proper boot device'' hatası

viowins

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Sandisk Sata 3 480 GB
Anakart
MSI A320M PRO E
Merhaba arkadaşlar,

Sahip olduğum SSD BIOS üzerinden gözüküyor ancak hazırlamış olduğum UEFI Windows 10 USB bellek ile kurulum yapamıyorum. USB bellek ile boot edildikten sonra kurulum kısmı sorunsuz geliyor. Ancak kurulum için gerekli dosyalar oluşturulduktan sonra bilgisayar kapanıp açılınca ''Reboot and select proper boot device'' hatası alıyorum. Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir veya çözülebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski boot sekmesinden ilk sıraya alın. Çözülecektir.

Diski boot sekmesinden ilk sıraya alın. Çözülecektir.
Merhaba disk i boot sekmesinde ilk sıraya aldığım zaman da aynı hatayı alıyorum. Boot ayarlarından UEFI seçiliyken SSD gözükmüyor ancak legacy seçeneği aktif olduğunda gözüküyor. O haldeyken de ilk sıraya aldığımda aynı hatayı alıyorum.

Merhaba disk i boot sekmesinde ilk sıraya aldığım zaman da aynı hatayı alıyorum. Boot ayarlarından UEFI seçiliyken SSD gözükmüyor ancak legacy seçeneği aktif olduğunda gözüküyor. O haldeyken de ilk sıraya aldığımda aynı hatayı alıyorum.
Diskinizde Legacy mi UEFI sistem mi var?

Diske UEFI sistem kurulumu yaptık en son ama iki seçeneği de denedik sonuç tekrardan aynı hataya vardı.
Hocam kurabilirseniz iki USB disk (Format+ Sistem diski) kullanarak USB disklerden birine sistem yazın. Sonra Hard Disk Sentinel kurup SSD'nin sağlığına falan bakın.

Merhaba arkadaşımın sistemi üzerinden yapmaya çalıştık ancak yine aynı hata oldu. Sizin dediğiniz gibi SSD sağlığını kontrol ettik ancak hiç bir sorun gözükmüyor. Yüzdelik olarak 100% olarak sorunsuz bir şekilde olduğunu gösteriyor.

Merhaba arkadaşımın sistemi üzerinden yapmaya çalıştık ancak yine aynı hata oldu. Sizin dediğiniz gibi SSD sağlığını kontrol ettik ancak hiç bir sorun gözükmüyor. Yüzdelik olarak 100% olarak sorunsuz bir şekilde olduğunu gösteriyor.
Hocam diskte şuan bir sistem varsa BIOS ayarlarını sıfırlayın. Bir de eski sürüm BIOS ise güncelleyin, son sürüm ise son sürümü tekrar indirin BIOS sıfırlama olmazsa. Bir de anakartın SSD marka desteğine bakın.

Hocam hepsinden önce fastboot ayarını kapatıp deneyin tekrar.

Geri
Yukarı