Sandisk SSD + 480GB Düşük Performans Sorunu

• Konuyu başlatan Silinen üye 164587
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 833
S

Silinen üye 164587

Ziyaretçi
Merhabalar;

Son zamanlarda oyun oynarken (R6, Warframe vs.) görüntü ve seste ani donmalar ( 1-2 saniyelik) yaşıyordum ve bilgisayardan şu videodaki gibi ses geliyordu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gelen bu ses 1 belki 2 saniye sürüp gidiyordu. Bende önce driver güncellemesi yapmayı denedim. Driver Booster ile tüm sürücüleri güncelledim fakat sorunum bitmedi. Daha fazla kurcalamak istedim. Forumda bazı arkadaşlar bu donma sorunu ile ilgili açtığım konuya işlemciye voltaj gitmiyor vs. dediler fakat önceden bu sorun olmuyordu. Üstelik PSU'mu da Frisby marka 500W bir PSU'dan 500W Silverstone 80+ bir PSU'ya güncellemişken. Bende kullandığım SSD'ye bir test yapmak istedim ve açıkçası bazı değerler bana düşük geldi. SanDisk'in kendi aracında maksimum okuma hızı 300Mb civarı çıkıyordu. Bende iki farklı program ile testlerimi yaptım. Görsellerini ekliyorum. Bence sorun SSD den kaynaklanıyor gibi geldi. Değerler hakkında yorum yapabilir misiniz? Bu sorunun çözümü ne olabilir? Yazılımsal ise bilgisayarı formatlasam düzelir mi ?

Sistem:
  • Intel Core I5 7500 CPU
  • SilverStone 500W 80+ PSU
  • MSI Z270 Gaming M3 Anakart
  • 8GB GSkill Ripjaws DDR4 2400MHz CL15 1.2v RAM
  • Sandisk SSD+ 480GB, WD Caviar Blue SATA 7200RPM 1TB HDD
  • Asus Dual GTX 1060 3GB OC Edition Ekran Kartı
Test Sonuçları:
368523

368524

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı