SanDisk SSD arızası

azelike12

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 120GB SanDisk SSD Plus kullanıcısıyım. Akşam saatlerinde elektrikler gitti ve windows çöktü. Format atmaya çalıştım fakat format usbsinin sağlam olmasına rağmen windows logosundan sonra siyah ekranda takılıyordu ve hiçbir şekilde format atamıyordum. SSD'de sorun olabileceğini düşündüm ve eski HDD'ime windows kurdum.

SSD BIOS'ta gözüküyor fakat windows'ta (depolama yöneticisi) gözükmüyor.

SSD'yi kurtarmamin bir yolu var mı?

Ve SSD bağlıyken Boot önceliği HDD'te olsa bile Windows açılmıyor yüklenme ekraninda takılıyor.

SSD BIOS'da gözüküyor ise depolama yönetici ile SSD'yi sıfırlayarak tanıtmanız gerekiyor.

BIOS'da gözüküyor ise sistem aktif iken illa ki bir yolu vardır. Farklı bir işletim sürümü kurmayı dener misin ?

Kalıcı bir arıza olduğunu düşünmüyorum, kablolarını ve taktığınız portları değiştirip aynı yöntemi tekrar dener misiniz ?

Kalıcı bir arıza olduğunu düşünmüyorum, kablolarını ve taktığınız portları değiştirip aynı yöntemi tekrar dener misiniz ?
Hepsini denedim sonuç aynı hdd ve ssd aynı anda takılıyken windows açılmıyordu.
15-20 dakika bekledim windows hdd üzerinden açıldı fakat bu sefer disk yönetimi asla açılmıyor. Aygıt yonetisinde ssd gözükmeye başladı.

• -Alıntıdır.
  • Ekranın en sol altına sağ tıklayın ve Disk Yönetimi'ni açın.
  • Burayı açar açmaz zaten karşınıza bir pencere çıkmalı, üzerinde GPT ve MBR ibaresi olan.
  • GPT'yi seçip tamam deyin.
  • Sonrasında burada kapasitelere bakıp sabit diskinizi bulun.
  • Sağ tıklayıp Yeni Birim deyin.
  • Bütün adımları İleri diyerek bitirip işlemi sonlandırın.
  • Biraz bekledikten sonra disk formatlanacak ve sürücü harfi atanıp kullanıma hazır hale gelecek.
Windows'u güvenli modda açmayı dener misin ?

• -Alıntıdır.
  • Ekranın en sol altına sağ tıklayın ve Disk Yönetimi'ni açın.
  • Burayı açar açmaz zaten karşınıza bir pencere çıkmalı, üzerinde GPT ve MBR ibaresi olan.
  • GPT'yi seçip tamam deyin.
  • Sonrasında burada kapasitelere bakıp sabit diskinizi bulun.
  • Sağ tıklayıp Yeni Birim deyin.
  • Bütün adımları İleri diyerek bitirip işlemi sonlandırın.
  • Biraz bekledikten sonra disk formatlanacak ve sürücü harfi atanıp kullanıma hazır hale gelecek.
Windows'u güvenli modda açmayı dener misin ?
Uzun süre bekledikten sonra disk yönetimi açıldı fakat bicimlendirme yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• 20201106_221614.jpg
    20201106_221614.jpg
    381 KB · Görüntüleme: 32
  • 20201106_221641.jpg
    20201106_221641.jpg
    354,5 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı