SanDisk SSD değerleri nasıl?

ÜlgenAta

Hectopat
Toshiba NB250 netbooka SanDisk SSD aldım fakat bilgisayarda sanki bir değişiklik yok gibi. YouTube'dan video izletmiyor yine. 2 GB 1066 RAM'i, atom işlemcisi var. Değerlerim nasıl, yardımcı olur musunuz?

P_20210320_133208.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD modeli ne? Ayrıca Youtube videolarını ekran kartı ve işlemci çözümler disk değil.

SanDisk 120GB SSD Plus, Amazon'dan aldım.

Büyük ihtimalle SATA2 bir anakartınız var. Aldığınız hızlar normal.

Video izlettirmeme olayı RAM ve işlemcinin düşük olmasından kaynaklı olabilir

Üzüldüm. Ram'i 4 yapsam iş görür hale gelir mi yoksa netbooku direkt degaj dikeyim mi? Tavsiyeleriniz varsa alabilir miyim?

Aynı durumu yaşadığımda bios güncellemesi yapmıştım ve düzelmişti sorun.

Bir de ek bilgilendirme yapayım. SSD lerde yazılan okuma yazma hızları, sıralı okuma yazma hızlarını gösterir ve bu yanıltıcıdır. Çünkü bilgisayarınızı kullanırken sıralı okuma yazma değil, random 4k hızları kullanılır. Örneğin bir yerden bir yere dosya kopyalıyorsunuz evet burada sıralı okuma yazma kulanılır, ama bir program, dosya vb. birşey açtığınızda, random 4k hızı kullanılır. Ve bilgisayar kullanımının %90 ı random 4k hızı gerektirirken, anca %10 unda sıralı okuma yazma yaparsınız. Yani özetle ssd alırken kendi sitesinden veya bulamıyorsanız ssd nin yorumlarında Crystal Mark fotoları atar insanlar. Oradaki 3. Sıradaki 4k hızlarından kontrol ederek alabilirsiniz. Örneğin geçen aldığım Kingston A400 SSDNow ile Sandisk'in SSD si arasında 10-20 TL fark olmasına rağmen Kingston un 4k hızı neredeyse iki katıydı ve bu da aynı fiyata iki kat performans demek.

Üzüldüm. RAM'i 4 yapsam iş görür hale gelir mi yoksa netbooku direkt degaj dikeyim mi? Tavsiyeleriniz varsa alabilir miyim?

Laptop bayağı eski anladığım kadarıyla. Windows 10 kurmuşsunuz, onu Windows 7 yapabilirsiniz.

Windows 7 kurduktan sonra 4 GB RAM eklerseniz kullanılabilir hale gelebilir.

Üzüldüm. Ram'i 4 yapsam iş görür hale gelir mi yoksa netbooku direkt degaj dikeyim mi? Tavsiyeleriniz varsa alabilir miyim?
Windows 10 yüklü gördüğüm kadarıyla. Bence en az 4 yapın rami. Hatta destekliyorsa 8 yapardım ben olsam.

Bu arada biraz baktım ve bu ssd nin kronik sorunlu olduğunu hatırladım, hakkında çok konu ve yorum görebilirsin araştırırsan. 14 gün geçmediyse kesinlikle ssd yi iade edip dediğim kingstonu almanı tavsiye ederim.

4k hızları da berbat zaten diğer insanlarda da, seninkinde de.

Son düzenleme:
Windows 10 yüklü gördüğüm kadarıyla. Bence en az 4 yapın rami. Hatta destekliyorsa 8 yapardım ben olsam.

Bu arada biraz baktım ve bu ssd nin kronik sorunlu olduğunu hatırladım, hakkında çok konu ve yorum görebilirsin araştırırsan. 14 gün geçmediyse kesinlikle ssd yi iade edip dediğim kingstonu almanı tavsiye ederim.

4k hızları da berbat zaten diğer insanlarda da, seninkinde de.
Bir of çektim dağlar devrildi burada, sana sesi geldi mi bre gardaş? Düşünmeden su yoluna gittik. Sdkartlarda Sandisk kullandığım için almıştım. Çıkardım kutuladım, Kingston'u da sipariş verdim. Pazartesi de kargoya veririm iadeyi. Yeni gelene de win7 çakayım o zaman. Daha hızlı bir işletim sistemi var mı?

Bir of çektim dağlar devrildi burada, sana sesi geldi mi bre gardaş? Düşünmeden su yoluna gittik. Sdkartlarda SanDisk kullandığım için almıştım. Çıkardım kutuladım, Kingston'u da sipariş verdim. Pazartesi de kargoya veririm iadeyi. Yeni gelene de Windows 7 çakayım o zaman. Daha hızlı bir işletim sistemi var mı?

Düşük sisteme işletim sistemi önerisi diye konu açabilirsiniz.

Geri
Yukarı