Sandisk SSD Plus alınmalı mı?

Fazla bakmadım fakat Sandisk'den daha iyisini bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Bu attığımı örnek olarak atıyorum. Bundan da iyisi vardır muhtemelen.

Anakartınız nedir? Ben 480'lik Sandisk Ultra 3D kullanıyorum, sata SSD olarak en F/P olduğunu düşündüğüm ürün diyebilirim. Anakartınızda m2 portu varsa NVME SSD almanızı şiddetle öneririm.
Araştırmalarına devam ettiğim Intel 660P adında enteresan bir SSD mevcut. Fiyatı nedeniyle bir bakmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
@actanonverba Şaka yapıyor olmalısınız. Piyasada Sandisk'ten çok daha başarılı SSD firmaları varken Sabdisk en kaliteli demenize kahkaha attım doğrusu.

Piyasadaki en iyi SSD üreticisi Samsung'dur. En kaliteli, hızlı ve dayanıklı SSD'leri de Samsung üretir. Ancak fiyatı da ona göre tuzlu oluyor.
O kadar para varken Sandisk almak saçmalık olur.
Atılan bütün SSD'lerden daha iyi bu model. Eğer Nanokatalog'dan almak istemezseniz de (Nanokatalog'un nasıl işlediğini biliyor musunuz?) HB'den alabilirsiniz ancak fiyatı daha da tuzlanır.

Eğer M.2 almak isterseniz de önerim bu olur :
Intel'in M.2 SSD'lerinden çok daha iyidir bu. Elbette bir Samsung 970 EVO etmez ancak 970 EVO bayağı bir tuzlu. Adata SX8200 Pro'ya göre de yazma ömrü olarak çok çok daha iyi bir SSD.

@Ellie Williams Attığınız Adata SU650 kronik sorunlu bir SSD. Uzak durum mümkünse. Forumda araştırırsanız sürüyle Adata SU650 alıp sorun yaşayan kullanıcı bulabilirsiniz.

Bu bütçeye(800TL) farklı opsiyonlarda öneriniz var mı?
Öncelikle şunu merak ediyorum 1TB tercih etme nedenin eğer oyunlar ise ve 500 GB'ı gerçekten geçeceğini düşünebiliyorsan senin kararın fakat bana sorarsan artık bir klasik haline gelen 1TB Barracuda alıp kalan bütçen ile bahsi geçen SSD'lerden 4 kat daha hızlı olan M2 SSD alabilirsin. Böylelikle toplam depolaman da 1.5TB olmuş olur.

@actanonverba Şaka yapıyor olmalısınız. Piyasada Sandisk'ten çok daha başarılı SSD firmaları varken Sabdisk en kaliteli demenize kahkaha attım doğrusu.

Piyasadaki en iyi SSD üreticisi Samsung'dur. En kaliteli, hızlı ve dayanıklı SSD'leri de Samsung üretir. Ancak fiyatı da ona göre tuzlu oluyor.
O kadar para varken Sandisk almak saçmalık olur.
Atılan bütün SSD'lerden daha iyi bu model. Eğer Nanokatalog'dan almak istemezseniz de (Nanokatalog'un nasıl işlediğini biliyor musunuz?) HB'den alabilirsiniz ancak fiyatı daha da tuzlanır.

Eğer M.2 almak isterseniz de önerim bu olur :
Intel'in M.2 SSD'lerinden çok daha iyidir bu. Elbette bir Samsung 970 EVO etmez ancak 970 EVO bayağı bir tuzlu. Adata SX8200 Pro'ya göre de yazma ömrü olarak çok çok daha iyi bir SSD.

@Ellie Williams Attığınız Adata SU650 kronik sorunlu bir SSD. Uzak durum mümkünse. Forumda araştırırsanız sürüyle Adata SU650 alıp sorun yaşayan kullanıcı bulabilirsiniz.
1567772082921.png

En F/P dedim, F/P: Fiyatına göre sunduğu özellikler doğrultusunda başarılı olan ürün. Elbette en iyi SATA SSD değil. (yazma ömrü, IOPS değerleri vs.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı