SanDisk SSD Plus hız değerleri

supergt

Femtopat
Daha fazla  
nIZAsDjusb.png

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 hafta önce bilgisayar topladım. SSD'ye test yapmak istediğimde sonuçlar böyle çıktı. SSD modeli SanDisk SSD Plus 240GB.
Ne yapmam gerekiyor şu aşamada? Anakartım A320M'a Pro serisi acaba yanlış yere mi taktım SATA'yı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının sitesine gir, destek kısmında chipset sürücüleri falan varsa indir, kur. Windows Update ile güncellemeleri de denetle. En temizi format attıktan sonra bunları yapman.
Geçenlerde Corsair MP510 SSD yazma hızı 1 GB civarı iken 200 MB civarını geçmiyordu. Aygıt yöneticisini kurcalarken Intel'in SSD çipseti için ilgili yazılımını kaldırmıştım.
Geri kuramadım ve pek uğraşmadım da direkt format attım. Sonra çipset yazılımları yükledim ardından Windows Update'de isteğe bağlı güncellemelerde SSD kontrolcü yazılımı göründü Intel'in. O şekilde kurdum.

Anakartının sitesine gir, destek kısmında chiset sürücüleri falan varsa indir, kur. Windows Update ile güncellemeleri de denetle. En temizi format attıktan sonra bunları yapman.
Geçenlerde Corsair MP510 SSD yazma hızı 1 GB civarı iken 200 MB civarını geçmiyordu. Aygıt yöneticisini kurcalarken Intel'in SSD çipseti için ilgili yazılımını kaldırmıştım.
Geri kuramadım ve pek uğraşmadım da direkt format attım. Sonra çipset yazılımları yükledim ardından Windows Update'de isteğe bağlı güncellemelerde SSD kontrolcü yazılımı göründü Intel'in. O şekilde kurdum.

Cevabınız için teşekkür ederim. Anakartın sürücüleri güncel BIOS dahil. İade talebi oluşturdum kargo numarası verildi iade için internette araştırdığıma göre de bu seri harddisk sorunlu. SSD tavsiyeniz varsa 240 GB alabilirim? Uygun modellerden.

SATA SSD'lerde 3D NAND olanlarını almanızı tavsiye ederim. Daha az sorunlu ve performansı biraz daha iyi oluyorlar genelde. SATA SSD'de en güncel teknolojinin getirdikleri 3D NAND modellerde var. Şahsen ben 8 yıl kadar önce 240 GB Corsair Force GS SATA SSD aldım. Hala kullanıyorum. Okuma hızı düşmez iken yazma hızı 203 MB civarına düştü. 3. sistemimde şu an emektar.
Şu anda en uzun ömürlüler ve sorunsuzlar Samsung üretimleri. Samsung 860 Evo öneririm.
Uzun yıllar sıkıntısız kullanırsın iyi bir model alırsan.

SATA SSD'lerde 3D NAND olanlarını almanızı tavsiye ederim. Daha az sorunlu ve performansı biraz daha iyi oluyorlar genelde. SATA SSD'de en güncel teknolojinin getirdikleri 3D NAND modellerde var. Şahsen ben 8 yıl kadar önce 240 GB Corsair Force GS SATA SSD aldım. Hala kullanıyorum. Okuma hızı düşmez iken yazma hızı 203 MB civarına düştü. 3. sistemimde şu an emektar.
Şu anda en uzun ömürlüler ve sorunsuzlar Samsung üretimleri. Samsung 860 Evo öneririm.
Uzun yıllar sıkıntısız kullanırsın iyi bir model alırsan.

Teşekkür ederim tavsiyenizi dikkate alacağım.

Geri
Yukarı