Sandisk SSD'ye Windows 7 Kurarken Mavi Ekran Hatası

esi34

Hectopat
Merhaba arkadaslar. Eski pc'me sandisk marka ssd aldim fakat windows 7 kurarken yeniden başlattiktan sonra mavi ekran hatası aliyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

@Strix- Tamam, korsanı tasvip etmiyorum. Hele Windows'da ama bu konuya sırf cevap vermek için cevap vermişsiniz. Öncelikle arkadaş Windows'u crackleyecekse bile bunu format sonrasındaki yeniden başlatmadan sonra yapacaktır. Arkadaşın mavi ekran aldığı yerde Windows'da bir illegallik, crack yok yani. Ezbercilikten vazgeçelim artık, lütfen.

Mavi ekran sorunu ya senin yüklemeye çalıştığın işletim sistemi CD'sinde veya flasdiskinden kurulum yapıyorsan flasdiskteki eksik bir dosyadan olabilir. Bunun yanında harddisk (HDD)ler MBRtabanlı gelirken solid state disk (SSD) diskler GPT biçimli olarak gelir bunun için eğer SSD'ye kurulum yapılacaksa kurulacak olan Windows'un UEFI ilaveli olması ve BIOS'tan gerekli ayarlarının yapılması gerekir bence kurmaya çalıştığınız işletim sistemi CD'nizi ve ya flasdiskinizi gözden geçirmeniz ve daha sonra dediğim Windows+UEFI destekli bir işletim sistemi elde etmeniz ve bios ayarlarınızı gözden geçirmeniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı