SanDisk Ultra 1 TB M.2 NVMe SSD alınır mı?

SAMSUNG 250GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 2300MB Yazma)
Bundan bir de.

Samsung 500GB 870 EVO SATA 3 2.5" SSD (560 MB okuma / 530 MB yazma)​

Bu ikisi yeterli midir?
Windows için hangisini kullanmalıyım bir de.

İkisini de kullanabilirsiniz. Ben olsaydım SATA'ya atardım. Ayrıca SATA olarak FireCuda 120 alın. Fiyatı yakın şu an 870 EVO'ya.

Fiyat tekrar 675 TL olmuş. Geçenlerde 550TL'di 870 EVO'dan çok daha güçlü. Bakabilirsiniz.

Ben Windows için Samsung EVO 970 Plus kullanıyorum, bir de antivirüs 1-2 program daha yüklü buna. Diğer tüm programlar ve oyunlar için de Patriot Brust SATA SSD var. Sen bence M.2 SSD için 120 GB alsan yeterli. SATA'yı da ihtiyacına göre 480 GB ya da daha yüksek alabilirsin. Benim M.2 SSD 8.ayında fazla ısınmadan dolayı bozulmuştu. Yaz ayları çok ısınıyor. 120 GB alman yeterli bozulsa bile çok sıkıntı olmaz 1TB bence fazla.

Ben Windows için Samsung EVO 970 Plus kullanıyorum, bir de antivirüs 1-2 program daha yüklü buna. Diğer tüm programlar ve oyunlar için de Patriot Brust SATA SSD var. Sen bence M.2 SSD için 120 GB alsan yeterli. SATA'yı da ihtiyacına göre 480 GB ya da daha yüksek alabilirsin. Benim M.2 SSD 8.ayında fazla ısınmadan dolayı bozulmuştu. Yaz ayları çok ısınıyor. 120 GB alman yeterli bozulsa bile çok sıkıntı olmaz 1TB bence fazla.

Tamam teşekkür ederim fazla oyun vs yüklemiyorum zaten kalabalığı sevmem.
Yeterli olacaktır dediğiniz gibi
250 GB M.2 SSD ve 500 GB SATA SSD yeterlidir.

Tamam teşekkür ederim fazla oyun vs yüklemiyorum zaten kalabalığı sevmem.
Yeterli olacaktır dediğiniz gibi
250 GB M.2 SSD ve 500 GB SATA SSD yeterlidir.

Bu şekilde iyi olur. Bende SATA SSD olarak da 1.cisi SanDisk Plus var bu APU sistemde, 2.si de Patriot Brust. İyice araştırıp almıştım bilgi olsun diye dedim. M.2 için Samsung EVO 970 Plus olabilir, Kingston A 2000 de olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı