SanDisk Ultra 3D 250GB'nin Kingston KC3000 1TB ile değişimi CS:GO'ya girilmemesini çözer mi?

orhangulasti

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming B550 Plus Wifi
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 8x4 32GB 3600 MHz
Ekran Kartı: MSI Gaming X RX 6600 XT
Kasa: Xigmatek Poseidon EN45044
Psu: Gigabyte P750GM 750W 80+ Gold
Klavye: Logitech G413 Pro Carbon
Fare: Asus TUF Gaming M3
Kulaklık Asus Tuf Gaming H3 Wireless
Meslek
Polis
Herkese merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda bir adet SanDisk Ultra M.2 NVMe 250GB ve bir adette Kingston NV2 1TB SSD mevcut. Kingston'da oyun vs depolarken SanDisk'te işletim sistemi ve bilimum dosyalar var. Son zamanlarda CS:GO oynarken harita değişiminde (mesela bir maç Dust 2 diğer maç Mirage) mekan yükleniyorda kalıyor. Isınma süresinin bitmesine yakın oyuna bağlanıyordu. Tehlikeli bölge ise bir maçtan sonra oynayamıyordum Bağlanana kadar ısınması bitmiş başlamış oluyordu. Bu sorunu SanDisk SSD'ye bağladım. Ne yaptıysam düzelmedi. Bu SanDisk SSD‘yi Amazon Türkiye'den sipariş ettiğim Kingston KC3000 1TB ile değiştirmem bu sorunu düzeltir mi? Kingston KC3000 nasıl bir SSD'dir? Forumda tavsiye edenler olmuş. Uzun süreli kullananlar ne der? İyi mi kötü mü yapmışım?

KC3000 baya iyi bir SSD ama sahtesi de var piyasada. Bilindik satıcıdan almak lazım. Amazon'un kendi mi satıyor?

Bu CSGO'nun bir bugu aslında, maplere bağlanırken FPS ne kadar artarsa bağlanma süresi o kadar düşüyor CSGO'da, istersen maplere bağlanırken fps_max 59 yapıp maç sunucusuna bağlandıktan sonra fps_max 400 veya 0 yapabilirsin, bunun dışında başlatma seçeneklerine "+cl_forcepreload 1" komutunu yazabilirsin. Donanımsal çözmekten önce bu yazılımsal çözümleri değerlendirmeni öneririm.

KC3000 baya iyi bir SSD ama sahtesi de var piyasada. Bilindik satıcıdan almak lazım. Amazon'un kendi mi satıyor?
evet hocam amazonun kendisinden aldım. Satıcı ve gönderici amazon.com.tr yazıyordu.

Bu CSGO'nun bir bugu aslında, maplere bağlanırken FPS ne kadar artarsa bağlanma süresi o kadar düşüyor CSGO'da, istersen maplere bağlanırken fps_max 59 yapıp maç sunucusuna bağlandıktan sonra fps_max 400 veya 0 yapabilirsin, bunun dışında başlatma seçeneklerine "+cl_forcepreload 1" komutunu yazabilirsin. Donanımsal çözmekten önce bu yazılımsal çözümleri değerlendirmeni öneririm.
Hocam kod yazma işini denedim. Oda düzeltmedi. Format attım yine aynı. Eski işlemcim Ryzen 5 3600 dü ve ondada yapıyordu. Önce anakartı değiştirdim. Yine devam etti. Sonra işlemciyi Ryzen 5 5600 ile değiştirdim. Yine devam etti. Ramlerim XPG Gammix D10 ve D30 du. Frekansları ve gecikme değerleri aynı diye dual kullanıyordum. Belki ram yüzündendir dedim onuda Corsair Vengeance RGB Pro ile değiştirdim 8x4 32GB yaptım yine aynı. Güç kaynağım kasanın kendi güç kaynağıydı Xigmatek 650W idi onuda Gigabyte P750GM ile değiştirdim ne olur ne olmaz diye yine aynı. Ekran kartım GTX1050 idi onuda RX6600XT ile değiştirdim. Yine aynı. Bir tek Sandisk Ultra marka SSD kaldı değiştirmediğim.

Geri
Yukarı