SanDisk Ultra flair "USB yazma korumalı" hatası

Eğer bu konuda biraz bilginiz varsa, disk bölümlerine read-only flag'ı diskpart üzerinden eklenip, kaldırılabilir. Eğer donanımsal bir arızadan dolayı bu sorun oluşmadıysa, diskpart ile diskin bölümlerini silip(tabi diskteki tüm bilgileri silecektir) yeniden oluşturmak, read only flagını temizleyecektir. Tabi tüm risk size ait, yanlış bir bölümü(harddiskte vs.) kazara silmeyin, yaparken dikkatli olun. Bu konularda bilginiz yok ise lütfen denemeyiniz.
Hocam onların hepsini denedim fakat Sandisk flashlarda bu işlemler işe yaramıyor.

Anladım hocam, önerebileceğim başka bir çözüm yolu yok ne yazıkki.
Sandisk desteğin cevabı;
"Çevrimiçi ürün değişim talebi oluşturduğunuz için teşekkür ederiz.

Ultra Flair 16GB sürücünüzün yazmaya karşı korumalı hale geldiğini bildirmişsiniz.

Yazmaya karşı koruma ürünlerimize veri kayıbını önlemek için koyduğumuz bir güvenlik önlemidir. Ürününüzün kontrol işlemcisi kendi içinde bir hata tespit etmiş ve içindeki veriyi korumak için ürünü yazmaya karşı kilitlemiş durumun geri dönüşü yoktur ve belleğin garanti kapsamında değişimi gerekmektedir."

Yukarıda belirttiğim gibi donanımsal yani, anladım, geçmiş olsun hocam.

SSD disklerde disk ömrü tamamlanınca otomatik read only moda geçtiğini duymuştum, bazı flashdisklerdede benzer bir sistem mevcut demekki.

Yeni konular

Geri
Yukarı