SanDisk USB bellek bir anda yavaş çalışmaya başladı

alikurnaaz

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i3 9100F CPU // GTX 1650 GPU // 16GB RAM // Samsung Odyssey G7 Monitör
Meslek
Yüksek Gerilim Elektrik Teknisyeni
Bilgisayarımda AutoCAD programı ile proje çiziyorum ve bu proje dosyam flash belleğimde kayıtlı. Sürekli CTRL+S yapıp kaydediyorum bundan dolayı mı bilmiyorum ama bir anda USB belleğimin performansı düştü. Biçimlendirme yapıyorum 5-10 dakika arası sürüyor. İçerisine dosya vs. atarken çok aşırı yavaş yüklüyor. Sorun nedir acaba? Markası SanDisk.

Bilgisayarımda AutoCAD programı ile proje çiziyorum ve bu proje dosyam flash belleğimde kayıtlı. Sürekli CTRL+s yapıp kaydediyorum bundan dolayı mı bilmiyorum ama bir anda USB belleğimin performansı düştü. Biçimlendirme yapıyorum 5-10 dakika arası sürüyor. İçerisine dosya vs. atarken çok aşırı yavaş yüklüyor. Sorun nedir acaba? Markası SanDisk.

Uzun zamandır yoğun kullanıyorsanız normal hocam. Genelde elimde olan flash bellekler 1-2 sene gidiyor. En fazla 3 sene görmüştüm. Sürekli biçimlendirme yapmamak lazım. Ayrıca ısınma değerlerine dikkat etmekte fayda var.

USB 3.0 portunda olduğuna ve ısınmadığına emin misin? Bende de SanDisk var ısınınca çok yavaşlıyordu.

USB 3.0 portunda olduğuna ve ısınmadığına emin misin? Bende de SanDisk var ısınınca çok yavaşlıyordu.
aşırı ısınma mevcut değil ve buz gibi olduğunda bile takınca zaten yavaş çalışıyor hep sabit yani değişmiyor öyle soğuk sıcak şeklinde

Uzun zamandır yoğun kullanıyorsanız normal hocam. Genelde elimde olan flash bellekler 1-2 sene gidiyor. En fazla 3 sene görmüştüm. Sürekli biçimlendirme yapmamak lazım. Ayrıca ısınma değerlerine dikkat etmekte fayda var.
uzun bi süredir kullanıyorum ve projeyide usb üzerinden açıyorum demekki sürekli save yaptığım için hep çalıştı usb ömrünü doldurduk

Son düzenleme:
aşırı ısınma mevcut değil ve buz gibi olduğunda bile takınca zaten yavaş çalışıyor hep sabit yani değişmiyor öyle soğuk sıcak şeklinde

uzun bi süredir kullanıyorum ve projeyide usb üzerinden açıyorum demekki sürekli save yaptığım için hep çalıştı usb ömrünü doldurduk
Evet hocam sürekli çalışmadan yoğun kullanımından kaynaklı olabilir. Ancak, Flash belleğin ömrünü gösteren bir program vardı diye hatırlıyorum. Aslında biraz bakarak öğrenme şansınız olabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı