SanDisk vs WD Blue SSD

SanDisk SSD Plus modellerinin yaptığı sorunları görünce ve yaşayınca ben SanDisk'in SSD'lerine pek güvenemiyorum artık.

Bunu Technopat müzesine bağışlamayı düşünüyorum.

İki tane Sandisk SSD Plus kullandım ikisinde de şöyle bir problem vardı;
SSD boşken sıkıntı yok ama içerisine azıcık veri yükledikten sonra 4K rastgele okuma hızları HDD seviyesine düşüyordu, 2,5-3 MB/sn civarında, normalde 20-25 MB/sn civarındaydı, SSD'yi biçimlendiriyorsun düzeliyor sonra azıcık veri yazıyorsun aynısı oluyor, biri laptopta takılı ana SSD olduğu için onu ellemedim, kasaya taktığım 480 GB'lık modeli ivedilikle sattım ve 240 GB Samsung 870 Evo aldım, en azından kafam rahat :) Ultra modelinin iyi olduğunu duymuştum, Ultra alınabilir, WD ile Sandisk aynı firma daha doğurusu Sandisk WD'ye ait, ama ben ikisi arasında kalmış olsam WD alırdım. Yaşadığım mağduriyetten ötürü :)
1.görsel 480 GB'lik modele ait boşken yapılmış bir test, ikinci görsel 240 GB'lik modele ait dolu iken yapılmış bir test, elimde ikisinin de dolu boş testleri olmadığı için bu şekilde paylaşıyorum, burda dikkat etmeniz gereken şey 4K random okuma hızları, ikisinde de aynı değerleri veriyordu ama o ekran görüntülerini bulamadım

Dosya Ekleri

• Sandisk SSD Plus1.png
    Sandisk SSD Plus1.png
    29,2 KB · Görüntüleme: 40
  • SanDiskSSDPlus2.png
    SanDiskSSDPlus2.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Bunu Technopat müzesine bağışlamayı düşünüyorum.

Hocam sizin aldığınız SSD çok iyi dayanmış vallahi. Normalde kronik arızalı bir SSD'den bu kadar iyi performanslar beklemezdim. Ben de aldım ama nedense iki de bir ısınıyor ve çok yavaşlamalar oluyor. Ama cidden sizin aldığınız model çok iyi çıkmış. Umarım daha da uzun bir süre boyunca çalışmaya devam eder : ).

Patriot'un kullandığı Phison kontrolcü bana şahsen pek güvenli gelmiyor, ancak kendi adıma konuşuyorum. SSD Plus'un düşük yazma okuma hızı problemi var, SanDisk Ultra'da ise kronik sorun olacağını sanmıyorum. SanDisk zaten WD'nin yan markası ve güvenilir bir üretici. Tercih size kalmış.

30-40 TL farka Samsung 870EVO bulabilirsin, onu al.
Kesinlikle katılıyorum Samsung tek atar kardeşim, %70'i dolu SSD'nin verdiği performans ortada, bir SATA 3 SSD, 4K okuma hızlarında nerdeyse NvMe SSD performansı veriyor
SanDisk Ultra kronik arızalı bir model değil diye biliyorum ama SanDisk SSD Plus modellerinin yaptığı sorunları görünce ve yaşayınca ben SanDisk'in SSD'lerine pek güvenemiyorum artık. Bundan dolayı daha çok WD Blue modelini önerebilirim. Gayet iyi bir model gibi duruyor. Ama isterseniz SanDisk Ultra'ya da bir şans verebilirsiniz ama memnun kalır mısınız pek kesin değil.
Duygularıma çok güzel tercüman olmuşsunuz, Sandisk SSD Plus dediğiniz gibi kronik sorunlu bende 2 tane vardı ikisi de içerisine azıcık veri yükleyince 4K okuma hızları 20-25 MB/sn'den 2-2,5 MB/sn'lere düşüyordu. Sandisk Ultra, ben de iyi diye duymuştum ama Sandisk'te yaşadığım sorundan ötürü bir de WD prestijini bozmamak için WD markalı ürünleri Sandisk'lerden daha iyi üreteceğini düşünüyorum, o yüzden ben de WD Blue derdim.

Dosya Ekleri

• Samsung870Evo.png
    Samsung870Evo.png
    22,9 KB · Görüntüleme: 47
  • XPG Bench.png
    XPG Bench.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı