Sanırım annem beni eskisi kadar sevmiyor

Yani pek kilolu denmez boyuma göre 5-6 kilo fazlam var sırıtmıyor açıkçası.
Hocam o yaşta bu sözlere üzülmemeniz gerekli diye düşünüyorum. Daha bugün annemden katbe kat daha ağır sözler işittim, yaşım sizden küçük fakat hiç üzülmedim. Sorununuz çözümü bir işe girip çalışıp eve para getirmeniz. Başka seçenek yok. Dersleriniz ailenizin karnını şu anlık doyurmuyor. Derslerim iyi çalışmama gerek yok diye düşünüyorsanız diye söylüyorum.

Hocam o yaşta bu sözlere üzülmemeniz gerekli diye düşünüyorum. Daha bugün annemden katbe kat daha ağır sözler işittim, yaşım sizden küçük fakat hiç üzülmedim. Sorununuz çözümü bir işe girip çalışıp eve para getirmeniz. Başka seçenek yok. Dersleriniz ailenizin karnını şu anlık doyurmuyor. Derslerim iyi çalışmama gerek yok diye düşünüyorsanız diye söylüyorum.

Beni asıl üzen şey 5 senedir bu seneye kadar yaz kış (hafta sonları) sürekli çalıştım. Paramı onlara verdim bunun da lafını yapmadım ama iş olduğunu bilsen dünyaya gelmezdin demesi çok saçma geliyor bana.

Bireylerin en büyük hatasıdır,eşit maneviyat sevgisi dağıtamamaları. Ama 'ne yazık ki' bazı anne ve babalar çocuk daha 18 yaşına girer girmez,olgunluğun son damlasına kadar ulaşabilmiş ve tecrübesi 30+ insanlar gibi tepki ve davranış şeklinde geçinmelerini bekliyor. Oysa ki ; 1 ila 3. çocuk aynı sevgi ve aynı kandadır. Sana bir abi olarak tavsiyem,annen ile oturup konuşmandır. Ve ne kadar ciddi ve olgun olarak oturaklı cümlelerinin olduğunu göstermelisin o anda. Gözlerine bakarak,içinden geleni de söyle. Çünkü 18 yaşında ettiğin bir dert,ömür boyu sana acı verebilir. Bu yüzden 'zamanın varken,en kısa sorunları çöz ve at.' Ve de sadece geleceğine odaklan. En değerlisi sensin,bunu hiçbir zaman unutma. Bugün kırıldığın için böyle konu açıyorsun,yarın ailecek daha mutlu olacaksınızdır. Umarım ki ; Ciddi aile problemleriniz daha öncesinde yoktur. Senin için dua edeceğim,bir kardeşimsin sen. Lütfen üzülme,saygılar.

Yani pek kilolu denmez boyuma göre 5-6 kilo fazlam var sırıtmıyor açıkçası.
Kiloyu sormanın sebebi yağlı kişiler daha çabuk kırılıyor sözlere. Fitnessa başlamadan önce bende kiloluyum(hâlâ kiloluydum ama kas kütleside koydum🙂) bende sizin gibi çok çabuk kırılırdım.

Son düzenleme:
Beni asıl üzen şey 5 senedir bu seneye kadar yaz kış (hafta sonları) sürekli çalıştım. Paramı onlara verdim bunun da lafını yapmadım ama iş olduğunu bilsen dünyaya gelmezdin demesi çok saçma geliyor bana.
Dünya'ya sen gelmedin,dünya'ya anne babalar getirdi. Bir insana dönüp,bakamayacağınız çocuğa karşı,sevginiz uçkurunuzdan ibaret olmasın demek istemiyorum.. Hayatın tadını çıkart ve elinden geldiğince takma.

Bireylerin en büyük hatasıdır, eşit maneviyat sevgisi dağıtamamaları. Ama 'ne yazık ki' bazı anne ve babalar çocuk daha 18 yaşına girer girmez, olgunluğun son damlasına kadar ulaşabilmiş ve tecrübesi 30+ insanlar gibi tepki ve davranış şeklinde geçinmelerini bekliyor. Oysaki; 1 ila 3. çocuk aynı sevgi ve aynı kandadır. Sana bir abi olarak tavsiyem, annen ile oturup konuşmandır. Ve ne kadar ciddi ve olgun olarak oturaklı cümlelerinin olduğunu göstermelisin o anda. Gözlerine bakarak, içinden geleni de söyle. Çünkü 18 yaşında ettiğin bir dert, ömür boyu sana acı verebilir. Bu yüzden 'zamanın varken, en kısa sorunları çöz ve at.' ve de sadece geleceğine odaklan. En değerlisi sensin, bunu hiçbir zaman unutma. Bugün kırıldığın için böyle konu açıyorsun, yarın ailecek daha mutlu olacaksınızdır. Umarım ki; ciddi aile problemleriniz daha öncesinde yoktur. Senin için dua edeceğim, bir kardeşimsin sen. Lütfen üzülme, saygılar.

Görüşlerin için çok teşekkür ederim abi. Bu zamana kadar hiç büyük problem yaşamadık ayrılık falan, en büyüğü sanırsam babamla bağırışıp 2-3 saat küs kalmışlardır.

Annem eskisi kadar sevmiyor hatta eskisi kadar değil direkt sevmiyor gibi geliyor bana. 3 çocuğuz ve en büyükleri benim diğerlerine gösterdiği ilgiyle bana gösterdiği arasında dağlar kadar fark var. Anlıyorum küçükler ilgi ister ama sanki benden nefret ediyor gibi geliyor bana. Bugün en küçük kardeşimle parka gittiler geldiğinde lavaboya yumurta tavası koymuştum birazcık yumurta tavaya yapışmıştı sırf o yüzden aşırı bağırdı iş olduğunu bilsen dünyaya gelmezdin, pis köpek, pissin sen, tüm gün o bilgisayarın başında otur hiçbir halta yaramıyorsun falan dedi ben de daha daha sakin cevap verdim iyice sinir olsun diye, zaten oturuyorum ya falan dedim en son okul açılsa da gitsen dedi ve bu dediği gerçekten canıma tak etti. Babamla mesela çok iyi bir ilişkimiz var ama annemle hiç öyle değil bir anne bunları nasıl evladına söyler bilmiyorum.
Maalesef Türk Aile Yapısının en genel sorunu bu. Benimde Babam aynı şekilde kardeşimin yaptığı herşeye bir kılıf uydurup normalleştiriyor ancak benim yaptığım ufacık bir hata gözüne batıyor büyütüyor. Bilmiyorum belkide haklıdır sevilmeyecek bir insan olabilirim. Ben çözümü hiç cevap vermeyip ciddiye almayarak buldum arada sırada benimle konuşmaya çalışıyor hiç cevap dahi vermiyorum.

Geri
Yukarı