Sanırım Bugün Cinayet İşleyeceğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ömür boyu pişmanlık çekersin şahsen ben babamı zerre umursamam her bilgisayarın başına geçtiğimde döve döve kaldırır daha dün yaşadım, okula çok önem veremiyorum hastalıklarımdan dolayı destek olarak sadece maddi oluyorlar ama psikolojik olarak iyice kötüye gidiyorum.
Artık ne arkadaşım ne ailem nede sevdiğim kız kaldı ve daha 15 yaşındayım eheheh ergen tribi diyecek insanlar olabilir ama alıştım çünkü etrafımda kimse OKB hastalığına sahip değil her saniye bazı insanların ölüşlerini düşünmek acı veriyor.
Sakin olmakta bir çare ama tavsiyem evden uzaklaşıp arkadaşlarınla sinemaya veyahut kafe tarzı bi yerlere gitmen biraz seninde suçun var gibi... ama mühim olan iki tarafında sakinleşeceği vakti beklemek bence.

Telefonda geçen diyoloğunuzdan yola çıkarak haksız olduğunuzu söylemek mümkün. Merak etmiş aramış, ilgi göstermiş verdiğiniz cevaplarla ki bu cevaplar bile birbiri ile tezat oluşturuyor verdiği tepki çok da yadırganacak bir tepki değil.
Baba kötü geçti şeklinde cevap verilebilirdi. Zor muydu sorusuna madem basitti niye kötü geçti sorusunu tekrar sordurtmayacak şekilde aslında basitti ama odaklanamadım vs gibi adamın sorduğu soruya değmesini sağlayacak bir cevap verilebilirdi.
Bende olsam vereceğim tepki 3 aşağı 5 yukarı aynı olurdu. Kusura bakmayın ama verdiğiniz cevaplar ile olgun davranmaya çalışan bir genç tablosu çizmemişsiniz.
O yüzden oturun sakinleşin özeleştiri yapıp, işinin gücünün arasında ya da her ne yapıyorsa yapsın aklına geldiğinizi ve üşenmeyip arayıp halinizi hatırınızı sorduğu gerçeğini düşünerek bir sonuca varın.

Telefonda geçen diyoloğunuzdan yola çıkarak haksız olduğunuzu söylemek mümkün. Merak etmiş aramış, ilgi göstermiş verdiğiniz cevaplarla ki bu cevaplar bile birbiri ile tezat oluşturuyor verdiği tepki çok da yadırganacak bir tepki değil.
Baba kötü geçti şeklinde cevap verilebilirdi. Zor muydu sorusuna madem basitti niye kötü geçti sorusunu tekrar sordurtmayacak şekilde aslında basitti ama odaklanamadım vs gibi adamın sorduğu soruya değmesini sağlayacak bir cevap verilebilirdi.
Bende olsam vereceğim tepki 3 aşağı 5 yukarı aynı olurdu. Kusura bakmayın ama verdiğiniz cevaplar ile olgun davranmaya çalışan bir genç tablosu çizmemişsiniz.
O yüzden oturun sakinleşin özeleştiri yapıp, işinin gücünün arasında ya da her ne yapıyorsa yapsın aklına geldiğinizi ve üşenmeyip arayıp halinizi hatırınızı sorduğu gerçeğini düşünerek bir sonuca varın.
Telefon gorusmesi gayet mantikli. Sinav basitti ama calismadigim icin yapamadim demis gayet net bir sekilde. Ki ulkede calisarak sinava giren sayisi oldukca az.

Telefon gorusmesi gayet mantikli.sinav basitti ama calismadigim icin yapamadim demis gayet net bir sekilde.ki ulkede calisarak sinava giren sayisi oldukca az.
+ Efendim Baba

- Oğlum sınavın nasıl geçti

+ Kötü geçti

-Zor muydu ?

+ Basitti
Ben bu diyologda sizin dediğiniz gibi bir açıklama göremedim. Sorun da buradan kaynaklı diyoruz zaten. Soruyu soranın siz, aldığınız cevabında bu olduğunu düşünerek empati kurmak gerekiyor.

Çok kafana takma ve yolunu ayırmaya bak. Git iş bul çalış ve zamanla evini ayır 🤠

İnsanları öldürmek çözüm değil ama o ortamdan uzaklaşmak her zaman çözümdür.

Baban ne kadar zalim birisi de olsa sonra ne olacak? Elini kolunu sallayarak hayatına devam mı edeceğini sanıyorsun? Düşüncesizce hareket edeceğine göre cezaevine girmeye pek heveslisin anladığım kadarıyla.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı