Sansür yasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ne Avrupa'ya benzemeliyiz ne Araplara. Bizim Türkleşmemiz lazım. Bırakın artık şu batı aşkını. Siz ona buna özendikçe bu ülke kötüye gitmeye devam edecek. Atatürk bu ülkeyi yeniden Türk kültürüne yöneltmeye çalıştı ama ömrü yetmedi maalesef. Bizim Atatürk'ün yolundan giderek bu ülkeye Türk kültürünü tekrardan getirmemiz lazım artık.
Kimse kimseye özenmiyor. Anlatılmak isteneni anlamamışsın. Konu ne? Özgürlüklerin kısıtlanması, benim anlattığım ne? Avrupa'nın özgürlüğünü örnek alacağımıza İran'ın yasakçı zihniyetini örnek alıyoruz. Önce anlatılmak isteneni anla.

Yasa detaylarına bakmadım. Medya'da birçok yalan haber vs. oluyor bunları engellemek için olacaksa harika olur aksini düşünmek istemiyorum.

Kimse kimseye özenmiyor. Anlatılmak isteneni anlamamışsın. Konu ne? Özgürlüklerin kısıtlanması, benim anlattığım ne? Avrupa'nın özgürlüğünü örnek alacağımıza İran'ın yasakçı zihniyetini örnek alıyoruz. Önce anlatılmak isteneni anla.

Neden Avrupa'nın özgürlüğünü örnek alıyoruz?

Hiçbir faaliyetin Türk millî menfaatlerinin, Türk varlığının, devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının, türklüğün tarihî ve manevî değerlerinin, Atatürk milliyetçiliği, ilke ve inkılâpları ve medeniyetçiliğinin karşısında korunma göremeyeceği ve lâiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duygularının, devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılamayacağı;(3)

Millet iradesinin mutlak üstünlüğü, egemenliğin kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğu ve bunu millet adına kullanmaya yetkili kılınan hiçbir kişi ve kuruluşun, bu anayasada gösterilen hürriyetçi demokrasi ve bunun icaplarıyla belirlenmiş hukuk düzeni dışına çıkamayacağı;

Düşüncelerimi söyleyemiyorum.

Neden Avrupa'nın özgürlüğünü örnek alıyoruz?
Çünkü bizde yok, Atatürk'ün hedefi Türkiye'yi "Muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak" ya. Yoksa sen buldun mu o seviyenin nerde olduğunu. Sana yazdıklarımızı beğendirmek zorundamıyız, zırt pırt alıntı yapıp duruyorsun. Benim fikrim bu seninki başkaysa onu yaz, durmadan alıntı yapıp duruyorsun.

Geri
Yukarı